móda a líčení, 30. léta 20. století

Text dotazu

Dobry den chtela bych se zeptat kde bych nasla modu a liceni 30.let ... je to pro docela dost dulezite, proto by me potesilo, kdybyjste mi poradili. Predem dekuji...

Odpověď

Dobrý den, pro získání přehledu o české módě 30.let Vám můžeme  doporučit např. knihy

UCHALOVÁ, Eva. Česká móda 1918-1939. Praha : Olympia : Uměleckoprůmyslové muzeum, 1996. 117 s. ISBN 80-7033-424-X.

MÁCHALOVÁ, Jana. Móda 20. století. Praha : NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2003. 229 s. ISBN 80-7106-587-0 .

MÁCHALOVÁ, Jana. Módou posedlí. Břeclav : Moraviapress, 2002. 159 s. ISBN 80-86181-47-2.

Další knihy můžete nalézt v Elektronickém katalogu NK ČR - bázi NKC (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc), do pole předmět stačí zadat  móda.

Historii líčení a obecně péče o vzhled by mohla být součástí výše uvedených knih. V NKC jsme nalezli  na toto téma pouze knihu

POLÁKOVÁ, Zdena. Řekni mi zrcadlo, aneb, Krása a krášlení od pradávna do nedávna. Brno : Moravské zemské muzeum, 2003. 23 s. ISBN 80-7028-210-X.

Tyto informace by zajisté byly obsaženy v dobových časopisech pro ženy, např. Eva nebo Hvězda. Časopisy je možné studovat v NK ČR, některé ročníky jsou však bohužel vzhledem ke stáří poškozené a vyloučené z půjčování.