móda 30. let

Text dotazu

Dobrý den,chtěla bych poprosit o poskytnutí jakéhokoli materiálu o módě a stylu 30.let.Byla jsem pozvána na oslavu v tomto stylu a zároveň bych mám na starost pozvánky. Chtěla bych se svého úkolu zhostit co nejlépe. Hledala jsem už i na internetu, ale žádný užitečný odkaz jsem neobjevila. Děkuji za každou pomoc!

Odpověď

Dobry den,

o mode tricatych let vyslo nekolik publikaci, byla to moda elegantni pro muze i zeny, libiva, "zenska" a dodnes z ni modni navrhari prebiraji urcite prvky pro sve modely a modni doplnky.
Muzeme doporucit napr.:
SEELINGOVA, Charlotte. Stoleti mody. 1900-1999. Praha: Slovart, 2000. signatura NK CR 54 D 114272, RC 391 SEE
UCHALOVA, Eva. Ceska moda 1918-1939. Praha: Olympia, 1996. signatura NK CR 54 D 97643, RC 391(437) UCH

PEACOCK, John. Kostüm und Mode - des Bildhandbuch: von den frühen Hochkulturen bis zur Gegenwart. Bern: Paul Haupt, 1991. signatura NK CR E 56288, RC 391 PEA

(Uvadime signatury, ktere jsou ve volnem vyberu v Referencnim centru NK CR, knihy jsou samozrejme i na jinych signaturach a v jinych knihovnach v
CR.)
Pokud byste mela odbornejsi zajem, doporucujeme obratit se na Umeleckoprumyslove muzeum v Praze http://www.knihovna.upm.cz/.