Mnichovská dohoda

Text dotazu

Ve které budově a v jaké ulici byla podepsaná Mnichovská dohoda.

Odpověď

Bylo to v Mnichově v první z tzv. Vůdcových budov = Fűhrerbauten na Arcisstrasse 12, poblíž náměstí Kőnigsplatz – dnes je zde hudební akademie (Musikhochschule).

In: Mnichov / Text Jack Altman ; Přel. Mgr. Jan Chovanec. -- 1.čes. vyd. -- Bučovice : RO-TO-M, 1999. -- 144 s., fot., pl., mp. -- (Berlitz : Kapesní průvodci)