Ministerstvo financi jako dluhový manažer

Text dotazu

Dobrý den, prosím o ínformace, z kterých publikací
čerpat k DP na téma MF - koordinátor státního dluhu, dluhový manažer. Správa
státního dluhu. Porovnání s ostatními zeměmi OECD.

Odpověď

Dobrý den,

s tímto typem dotazu byste měla lepší obrátit se na knihovnu s ekonomickým zaměřením, např. knihovnu Vysoké školy ekonomické http://ciks.vse.cz/ , příp. Knihovnu ministerstva financí, která je též přístupna veřejnosti https://www.mfcr.cz/cs/o-ministerstvu/sluzby-verejnosti/odborna-knihovna.

Národní knihovna ČR zpřístupňuje volně na svých webových stránkách www.nkp.cz katalogy a databaze, ve kterých můžete vyhledávat podle různých hledisek. K Vašemu dotazu by bylo nejlepší vyhledávat podle klíčových slov (OECD, dluh státní, dluh správa, státy OECD apod.) Součástí diplomové práce je rešerše a také seznam použité literatury. Orientací ve zdrojích a vyhledáváním Vy sama nejlépe poznáte, která kniha je pro Vaši práci relevantní a která ne.

Na ukázku jsme pro Vás vybrali několik titulů, ale protože nejsme ekonomové, nedokážeme spolehlivě posoudit, zda se hodí pro Vaši diplomovou práci:

Giovannini, Enrico, 1957-

Ekonomicka statistika srozumitelne : z pohledu OECD / Enrico Giovannini ; preklad Vaclav Friedrich, Renata Majovska. -- Vyd. 1..-- Praha : Wolters Kluwer Ceska republika, 2010. -- 206 s. : il. ; 21 cm. ISBN 978-80-7357-536-6 (Wolters Kluwer CR : broz.)

Nazev orig.: Understanding economic statistics an OECD perspective

Prelozeno z anglictiny. -- Obsahuje bibliografie, bibliograficke odkazy a rejstrik

* ekonomicka statistika * ekonomicka statistika -- zeme OECD * monografie

Signatury:* 54 H 308268*

Vyber z ekonomicke statistiky : od OECD k Ceske republice / Vaclav Friedrich, Renata Majovska. -- Vyd. 1.. -- Praha : Wolters Kluwer Ceska republika, 2010. -- 56 s. : il. ; 21 cm ISBN 978-80-7357-537-3 (broz.). -- Obsahuje bibliografie a bibliograficke odkazy

* ekonomicka statistika -- zeme OECD * ekonomicka statistika -- Cesko * monografie

Signatury:* 54 H 308267*

Ekonomicke indikatory ve vzdelavani : indikatory OECD : metodicka prirucka / [zpracovala Michaela Klenhova]. -- 1. vyd.. -- Praha : Ustav pro informace ve vzdelavani - Divize nakladatelstvi Tauris, 2009. -- 71 s. : barev. il. ; 30 cm + 1 CD-ROM. ISBN 978-80-211-0568-3 (broz.)

Zive zahl.: Indikatory OECD - metodicka prirucka

K publikacim Ekonomicke indikatory ve vzdelavani, Pracovnici a pracovni podminky, Vykonove indikatory ve vzdelavani byl vydan spolecny CD-ROM "Indikatory OECD : metodicka prirucka - prilohy", ktery je vlozen do pub.: Ekonomicke indikatory ve vzdelavani -- Pod nazvem: Ustav pro informace ve vzdelavani, listopad 2008 -- 250 vyt.. -- Obsahuje bibliografii

Ustav pro informace ve vzdelavani

* vzdelavani -- Cesko * vzdelavani -- zeme OECD * vzdelavani -- zeme Evropske unie * ekonomicke ukazatele -- Cesko * ekonomicke ukazatele -- zeme OECD * ekonomicke ukazatele -- zeme Evropske unie * srovnavaci studie * metodicke prirucky

Signatury:* 54 D 160502* Zc 015986/CD ROM

Ekonomika v prostoru - svet, stredni Evropa, EU, OECD, CR / Rene Wokoun ... [et al.]. -- Praha : Linde, 2008. -- 189 s. ; 21 cm ISBN 978-80-7201-698-3 (broz.) . -- Obsahuje bibliografii a bibliograficke odkazy

Wokoun, Rene, 1953-

* prostor (ekonomie) * ekonomicky rust * regionalni rozvoj * regionalni rozdily * regionalni rozvoj -- zeme OECD * regionalni rozvoj -- Evropa

* regionalni rozvoj -- Cesko * monografie

Signatury:* 54 H 285404* SF II 077897

Verejne finance, fiskalni nerovnovaha a financni krize / Pavel Dvorak. -- Vyd. 1.. -- V Praze : C.H. Beck, 2008. -- xx, 343 s. : il. ; 24 cm. -- (Beckova edice ekonomie). ISBN 978-80-7400-075-1 (broz.) . -- Obsahuje bibliografie, bibliograficke odkazy a rejstriky

* verejne finance * verejny dluh * financni krize * ucebnice vysokych skol

Signatury:* 54 F 094756*

Local government borrowing : risks and rewards : a report on Central and Eastern Europe / edited by Pawel Swianiewicz. -- 1st pub.. -- Budapest : Open Society Institute, 2004. -- xiv, 434 s. : il. ; 24 cm. ISBN 963-9419-51-6 (broz.)

Nad nazvem: Local Government and Public Service Reform Initiative. -- Obsahuje bibliografii a rejstrik

Swianiewicz, Pawel

Local Government and Public Service Reform Initiative

* mistni sprava -- Evropa stredni a vychodni * mistni finance -- Evropa stredni a vychodni * uvery -- Evropa stredni a vychodni * verejny dluh -- Evropa stredni a vychodni * sborniky

Signatury:* T 197700