Milan Kundera, šestatřicátníci

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká existuje sekundární literatura o M. Kunderovi a kde všude se dá o něm sehnat nějaké informace. Můj druhý dotaz je, kdo to byli šestatřicátníci?

Odpověď

Dobrý den, literaturu o Milanu Kunderovi najdete v těchto databázích:

NKC, ČNB - knihy,
ANL - články a studie
(vše na adrese http://sigma.nkp.cz/F/).
Bibliografické databáze Ústavu pro jazyk český: www.ucl.cas.cz.

Šestatřicátníci: patrně máte na mysli skupinu autorů kolem Václava Havla.
Číslovka 36 odkazuje k roku narození některých z nich. Více o této skupině najdete v knize Pavla Kosatíka a také v Havlově Dálkovém výslechu.

"Ústně více" : šestatřicátníci : román faktu / Pavel Kosatík. -- Vyd. 1.. -- Brno : Host, 2006. -- 317 s., [32] s. příl. : il., portréty, faksim. ; 24 cm

Dálkový výslech : rozhovor s Karlem Hvížďalou / Václav Havel. -- Vyd. 5., V nakl. Academia 1.. -- Praha : Academia, 2000. -- 257 s. ; 20 cm.