Mezinárodně právní aspekty získávání informací zpravodajskými službami

Text dotazu

Mezinárodně právní aspekty získávání informací zpravodajskými službami - jde mi pouze o nalezení zdrojů pro diplomovou práci. Poradím si i s literaturou v anglickém jazyce

Odpověď

níže zasíláme výběrově několik záznamů dokumentů (knihy, stať, články) k Vašemu tématu. Pro vyhledání literatury pro diplomovou práci není vhodná služba Ptejte se knihovny.

Doporučujeme prohledat katalogy http://aleph.svkpl.cz <http://aleph.svkpl.cz/>  (katalog SVK PK), http://caslin.cz (souborný katalog ČR) nebo zahraniční databáze (např. ProQuest Central, Ebsco Host…dostupné pro registrovaného čtenáře prostřednictvím vzdáleného přístupu v univerzitních či vědeckých knihovnách).

Také máte možnost zažádat o řešerši, kde by byly upřesněny požadavky k jejímu zpracování – časové období, termín zpracování, předpokládaný počet záznamů, podrobnější rozvedení tématu (historie či současnost apod.). Žádost naleznete na našich webových stránkách pod nabídkou rešeršních služeb:

http://www.svkpl.cz/cs/sluzby/bibliograficke-sluzby/resersni-sluzby-ve-specialni-studovne/

Výběr:

Michálek, Luděk et al. Zpravodajství a zpravodajské služby. Plzeň: Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, 2013. 303 s. ISBN 978-80-7380-428-2. Ve volném výběru SVK PK: umístění 351.74/.76, signatura 31B59659

Pokorný, Ladislav. Základy právní úpravy činnosti zpravodajských služeb. Vyd. 1. Praha: Vydavatelství PA ČR, 2007. 73 s. ISBN 978-80-7251-242-3. Nemáme ve fondu SVK PK, lze vypůjčit prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby (pro čtenáře s platných čtenářským průkazem) např. z fondu Středočeské knihovny v Kladně, signatura J 250651

SEPPER, E. Democracy, Human Rights, and Intelligence Sharing. Texas International Law Journal. Fall, 2010, vol. 46, no. 1. pp. 151-207. ProQuest Central. ISSN 01637479. Prostřednictvím vzdáleného přístupu z SVK PK.

ZEMAN, P. Dilema požadavků bezpečnosti ve střetu s občanskými svobodami a pravomoci tajných služeb. In: Bezpečnost České republiky a potřeba ústavních změn. Praha: Univerzita Karlova- Právnická fakulta, 2004. ISBN 80-85889-57-9. Signatura SVK PK 31B41466/2003

Zetocha, Karel. Demokratická kontrola zpravodajských služeb: instituce kontroly a jejich fungování. Politologický časopis. 2008, roč. 15, č. 2, s. 154-180. ISSN 1211-3247. Signatura SVK PK 35A1093

Zetocha, Karel. Kontrola zpravodajských služeb v nových demokraciích: případová studie České republiky. Politologický časopis. 2005, roč. 12, č. 4, s. 430-454. ISSN 1211-3247. Signatura SVK PK 35A1093