meziknihovní výpůjčka z Rakouské národní knihovny

Text dotazu

Dobrý den,
rád bych se informoval, zda je možné si prostřednictvím mezinárodní meziknihovní výpůjční služby půjčit konkrétní knihu z Rakouské národní knihovny.
Jedná se o knihu:
Karl Hofmann - ein österreichischer Stimmungsimpressionist : 1852 - 1926 ; Leben & Werk ; "und die Schatten sind blau",
autor: Erich Lexer,
vydáno: Gaimberg ; Lienz : Ed. E. Lexer, 2004, ISBN 3-902128-48-8

Pokud je možné knihu vypůjčit, tak za jakých podmínek.

Odpověď

Dobrý den,

ze zahraničí je  možné výpůjčku dokumentu objednat pouze v případě, že se požadovaná publikace nenachází na území ČR. Mezinárodní meziknihovní službu si pak můžete objednat prostřednictvím své knihovny, v níž jste registrován.
Registrovaní uživatelé NK ČR si mohou tuto službu objednat buď osobně v Referenčním centru NK ČR nebo prostřednictvím svého konta v Elektronickém katalogu NK ČR. Jedná se o placenou službu, NK ČR účtuje poplatek za kladně vyřízenou výpůjčku podle místa vydání požadovaného dokumentu, u publikací vydaných v Evropě (mimo Velkou Británii) je tento poplatek 250,-Kč. Bližší informace jsou pro registrované uživatele NK dostupné na http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_mmvsj.htm. Podmínky výpůjčky určuje knihovna, která dokument půjčuje, tj. zpravidla jde pouze o prezenční výpůjčku.

Obecné informace o meziknihovních službách najdete na http://knihovny.cz/sluzby/175-meziknihovni-sluzby, konkrétnější informace Vám pak poskytne Vaše knihovna.