metodická příručka pro zpracování knihovních fondů

Text dotazu

Prosím o doporučení nejnovější metodické příručky na zpracování knihovních fondů.

Odpověď

Dobrý den,

v databázi KKL
(http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=KKL), která je tematicky zaměřená na obor informační vědy a knihovnictví, jsme vyhledali několik dokumentů k Vašemu dotazu, jsou mezi nimi novější i starší dokumenty:

1) JURČACKOVÁ, Zora. Spracovanie dokumentov v knižniciach a informačných inštitúciách : teoretické základy a perspektívy. Bratislava : Centrum vedecko-technických informácií SR, 1997. 135 s. ISBN 80-85165-64-3.

2) Evidence a revize knihovních fondů. In: Čtenář. -- ISSN 0011-2321. -- roč. 50, č. 6 (1998), s. 180-181

3) Prvotní zpracování knih. In: Knihovna. -- č. 1 (1994), nestr.

4) PINKAS, Otakar. Zpracování informačních fondů. Sešit č. 1. Praha : Oeconomica, 2002. 206 s. : il. ISBN 80-245-0447-2.

5) STROSSA, Petr. Zpracování informačních fondů. Seš. č. 2, Algoritmizace a automatizace zpracování textových informací. Praha : Vysoká škola ekonomická, Fakulta informatiky a statistiky, 2000. 175 s. : il. ISBN 80-245-0090-6 (brož.)

6) MÁTLOVÁ, Marcela. Věcné zpracování dokumentů. Olomouc : Vědecká knihovna, 2006. 22 s. Plný text http://www.vkol.cz/kraj/vecny.pdf

7) DUDINSKÁ, Elvíra. Informační zdroje a fondy. Praha : Státní pedag. nakl., 1984. 206 s. : příl.

8) HAVELKOVÁ, Vlasta. Doplňování a zpracování knihovního fondu. In: Sedmdesát let Státní pedagogické knihovny Komenského (1919-1989) s. 41-47 Praha, 1989

9) PECH, Karel. Přehled mezinárodních a zahraničních technických norem z oblasti knihovnictví a bibliografie. : Normy kodifikující tradiční předmětové a systematické zpracování dokumentů. In: Metodický zpravodaj č. 2 (1989), s. 104-105

10) JAKUBÍČEK, Milan. Evidence, revize, ztráty a obsahové prověrky fondů knihoven. Brno : Státní vědecká knihovna, 1984. 42 s.

11) KIŠŠOVÁ, Jaroslava. Knižničné spracovanie a uloženie informačných fondov. Bratislava : Slovenská technická knižnica, 1974. 111 s.

12) Organizace knihovních fondů a katalogů : průzkumová verze učebních textů pro střední knihovnické školy. Praha : Státní knihovna ČSSR, 1967. 282 s.

13) STRAKA, Josef. Budování informačních fondů. Díl 2, Metodika, technika, organizace. Praha : UVTEI-Institut pro mimoškolní vzdělávání, 1982. 131 s.

14) ULMANNOVÁ, Renata. Metodika budování informačních fondů v odborných knihovnách. Praha : UVTEI, 1988. 216 s.

Okrajově by Vám mohl pomoci také portál Informace pro knihovny, sekce Odborné činnosti a poradenství, http://knihovnam.nkp.cz/, případně se můžete obrátit přímo na pracovníky Knihovny knihovnické literatury v rámci NK ČR - http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=04_knihovna_knihovnicke_literatury.htm .