měření a regulace otopných soustav

Text dotazu

hledám knihy,učebnice,brožury,ze kterých bych mohla čerpat pro výuku předmětu pro instalatéry -regulace vytápění,druhy regulačních soustav,měření spotřeby tepla ve vodních soustavách,měření spotřeby tepla v parních soustavách.
Děkuji.

Odpověď

Lulkovičová, Otília, 1950-. Zdroje tepla a domovní kotelny.  Otília Lulkovičová ; [Přel. Jaroslava Pokorná].  1. čes. vyd. Bratislava : Jaga group, 2004. 223 s. (Vytápění). ISBN 80-8076-002-0.

Valenta, Vladimír, 1942-. Topenářská příručka. 3, Návody na projektování tepelných zařízení.  [zpracoval kolektiv autorů pod vedením Vladimíra Valenty].  1. vyd. Praha : Agentura ČSTZ, 2007. 378 s. In Topenářská příručka. 3, Návody na projektování tepelných zařízení. Na obálce pod názvem: Cech topenářů a instalatérů ČR, Agentura ČSTZ, ČSTZ. ISBN 978-80-86028-13-2.

Dobrý den, na toto téma doporučuji odbornou literaturu:

Valenta, Vladimír, 1942-. Tepelné soustavy : zabezpečovací zařízení dle nových norem : publikace.  [Vladimír Valenta].  Brno : Cech topenářů a instalatérů ČR, c2010. 30 s.Název z obálky. ISBN 978-80-86208-17-6.

Dlouhý, Tomáš, 1960-. Tepelné soustavy : podmínky pro účinné spalování paliv : publikace.  [Tomáš Dlouhý, Vladimír Valenta].  Brno : Cech topenářů a instalatérů ČR, c2010. 34 s.Název z obálky. ISBN 978-80-86208-18-3.

Erben, Jiří, Jakeš, Jiří, Kraus, Vladimír. Tabulky pro instalatéry a topenáře.  Jiří Erben, Jiří Jakeš, Jiří Jakeš ; [Odp. red. Pavel Vávra].  2. opr. a dopl. vyd. Praha : Státní nakl. technické literatury, 1990. 684 s. ISBN 80-03-00199-4.

Bašta, Jiří, 1965-, České vysoké učení technické.Fakulta strojní. Regulace vytápění.  Jiří Bašta, České vysoké učení technické. Fakulta strojní.  Vyd. 1. Praha : Vydavatelství ČVUT, 2002. 99 s. ISBN 80-01-02582-9.

Provádění topenářských a instalatérských prací.  Brno : Cech topenářů a instalatérů, 1997. 217 s. (Příručky pro mistrovské zkoušky).

 Také České nakladatelství technické literatury vydává odborné časopisy  - https://www.cntl.cz/

Časopis Topenářství a instalacehttp://www.topin.cz/casopis

 Společnost Topin Media vydává rovněž odborné publikace na toto téma - http://www.topin.cz/publikace