medaile

Text dotazu

medaile 1 místo S.K.SLAVIA B.BYSTRICA 1921 kdo ji vyhrál

Odpověď

Dobrý den,

z Vašeho dotazu bohužel není zcela zřejmé, o který zápas S.K. Slavia B. Bystrica máte v roce 1921 zájem. Z krátkého článku otištěného v Lidových novinách (1921, roč. 29, č. 615 (9.12.1921), ranní vydání, s. 8; http://kramerius.nkp.cz/kramerius/handle/ABA001/9104046) „Z činnosti S.K. Slavia Bánská Bystrica“ vyplývá, že v roce 1921 odehrála S.K. Slavia B. Bystrica 36 zápasů.

Z článku citujeme: „V letošní sezóně absolvoval klub 36 zápasů s celkovým skórem 163:53. Dosáhl četných úspěchů: Union Žižkov 0:2, Č.A.F.K. 1:0 a 2:2, Meteor VIII. 3:4, S.K. Smíchov 4:1, S.K. Bratislava 4:0, Slovan Ostrava 6:0 atd.“

Prostřednictvím digitální knihovny Kramerius (http://kramerius.nkp.cz) je možné dohledat podrobnější zprávy k některým odehraným zápasům. Potřebovali bychom ovšem více informací o zápase, ke kterému se vztahuje Vaše žádost. Tedy, mezi kým se zápas odehrál, popřípadě, kdy se zápas konal.

Kromě fotbalového týmu působil v té době pod stejným názvem také hokejový klub.