Mechanizační prostředek

Text dotazu

Přeji hezký den
Zajímalo by mne zda existuje nějaká definice toho, co je to "mechanizační prostředek"? Výraz je uveden i v zákonech, ale bez definice významu. Děkuji za vaši odpověď

Odpověď

Dobrý den,
odpověď na Váš dotaz jsme nalezli v Technickém slovníku naučném, 2003.

Mechanizační prostředek:
prostředek umožňující poloautomat. provoz s min. zásahy obsluhy. Na rozdíl od automatizačních prostředků, které jsou součástí konstrukce tvářecích strojů bez možnosti ovládání obsluhou a s vyloučením ruční manipulace v běžném provozu, jsou m.p. pouze doplňkovými zařízeními ke konvenčním strojům určeným svou konstrukcí a vybavením pro ruční obsluhu stroje a manipulaci s materiálem

zemědělství
zeměď. stroj transformující energii dodávanou energ. prostředkem (traktorem, vlastním motorem) na užitečnou práci měnící vlastnosti, stav nebo polohu zpracovávaného materiálu

Pokud se tento pojem vyskytuje v zákoně, měl by být tento vysvětlen v oddíle Základní pojmy, jako v zákoně, který uvádím pro příklad:
http://www.lexdata.cz/lexdata/sb_free.nsf/c12571d20046a0b20000000000000000/c12571d20046a0b2c12566d4007472a1?OpenDocument