MDT: eutanazie

Text dotazu

Dobrý den, můžete mi sdělit, jaké znaky MDT se mohou týkat tématu: eutanazie?
Stačí vypsat ty nejdůležitější, pod co by se to dalo zařadit.

Odpověď

Dobrý den,

podle tabulek MDT a také podle elektronického katalogu naší knihovny (http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=nkc), ve kterém jsou bibliografické záznamy dokumentů doplněny i notacemi MDT by třídící znaky pro eutanazii mohly být následující:

614.2 Veřejné a odborné zdravotnické organizace. Organizace zdravotnictví.
Lékaři. Zdravotnický personál. Lékařská etika. Nemocní
614.253 Vztahy lékařů ke spolupracovníkům a pacientům. Lékařská etika.
614.253.83 Práva a povinnosti pacientů. Zodpovědnost lékaře za léčbu.
Zanedbání pacienta. Neposkytnutí ošetření. Odmítnutí léčby
614.253:179.7 Lékařská etika ve vztahu k úctě k lidskému životu
616-093.75 Paliativní metody. Zmírňující, utišující metody