Masarykova chata

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych si upřesnila v jaké´nadmořské výšce se nachází Masarykova chata. Některé pramny uvádějí 900 m n.m. jiné 1019 m n.m.

Odpověď

Dobrý den, Masarykova chata stojí na hřebenu Šerlichu v Deštném v Orlických horách.
Údaje o nadmořské výšce chaty se liší : některé prameny uvádějí kromě Vámi dvou jmenovaných, i nadmořskou výšku 1010 metrů. My jsme si údaj ověřili v mapě Orlických hor, kde je uváděno 1019 m.

zdroj : Turistická a cykloturistická mapa Eurokart, Česká Lípa : Geodézie On
Line, 2005 (dle mapového podkladu Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního)

Více údajů, případně kontakt přímo na Masarykovu chatu naleznete na internetových stránkách http://orlickehory.net/mista/serlich.htm.