maniodepresivní psychoza

Text dotazu

Dobrý den,
potřebuji všechny knihy co se týkají bipolární afektivní poruchy neboli maniodepresivní psychózy.
Předdm děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

součástí absolventské práce je i výběr literatury, který byste měla udělat Vy sama. Národní knihovna ČR má na svých stránkách www.nkp.cz volně přístupné katalogy a databáze, ve kterých můžete hledat podle různých kritérií, v tomto případě podle klíčových slov.

Na ukázku posíláme několik knih, které jsou z elektronického katalogu NK ČR, báze NKC, viz níže. Bibliografické záznamy bývají opatřeny předmětovými hesly, které vás navedou k dalším klíčovým slovům, podle kterých můžete vyhledávat. Musíme vás ale upozornit, že i když je elektronický katalog, co se týče domácí provenience, velmi obsažný, všechny tituly na vámi zadané téma nemůžeme zaručit. Ve fondu NK ČR jsou i zahraniční publikace, které jsou  součástí báze NKC a vyhledatelné podobným způsobem.

Látalová, Klára. Bipolární afektivní porucha. Vyd. 1. Praha: Grada, 2010. 247 s. Psyché. ISBN 978-80-247-3125-4.

Praško, Ján et al. Bipolární afektivní porucha: příručka pro nemocné a jejich rodiny. Praha: Maxdorf, ©2004. 107 s. ISBN 80-7345-002-X.

Gay, Christian. Bipolární porucha: rady pro rodiny a blízké osob s maniodepresivními stavy. Vyd. 1. Praha: Portál, 2010. 135 s. Rádci pro zdraví. ISBN 978-80-7367-668-1.

Herman, Erik et al. Bipolární porucha a její léčba: příručka pro pacienty a jejich rodiny. Praha: Maxdorf, ©2007. 96 s. ISBN 978-80-7345-135-6.

Herman, Erik et al. Bipolární porucha a její léčba. 1. vyd. Praha: Maxdorf, 2004. 81 s. ISBN 80-7345-051-8.

Novák, Tomáš a kol. Jak úspěšně plout mezi mánií a depresí: příručka pro pacienty s bipolární afektivní poruchou. Praha: Maxdorf, ©2008. 26 s. ISBN 978-80-7345-152-3.