malíř Josef Fiala

Text dotazu

Dobrý den, hledám cokoliv o malíři Josefu Fialovi, narozen roku 1882.Mám k dispozici jen knihu od Tomana. Nic víc nemám.

Odpověď

Dobrý den,

Kromě Tomanova slovníku uvádí informace o J. Fialovi (1882-1963) také:

Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-.... -- Vyd. 1.. -- Ostrava : Výtvarné centrum Chagall, 1998- . -- sv. : il., portréty, faksim. ; 31 cm (sv. D-G).

Boučková, J., Výtvarní umělci jihovýchodních Čech, Pardubice 1983 (kniha v NK bohužel není k dispozici).

Více se nám zjistit nepodařilo, zkuste se ale ještě obrátit na Knihovnu Uměleckoprůmyslového muzea, která garantuje oblast výtvarného umění (knihovna@upm.cz), mají k dispozici řadu pro nás nedostupných materiálů.