malíř A.Čermák

Text dotazu

Prosím o informace ohledně malíře signujícího své obrazy "A.Čermák". Jedná se o krajiny, obrazy jsou staré minimálně 80 let. Děkuji předem za jakoukoli informaci.

Odpověď

Dobrý den, nejsme schopni vám dát zaručenou odpověď na váš dotaz, obraz by musel shlédnout odborník. Takže odpověď berte jako možnost: ve slovnících výtvarných umělců jsme našli jediného malíře, který by připadal v úvahu.
Nový slovník výtvarných umělců uvádí:

Augustin Čermák (nar. 2. 3. 1892 v Plzni). Malíř v Plzni. Studoval v krajinářské škole Al. Kalvody (1932) a u krajináře prof. Salamona v St. Tropez v jižní Francii, kde se také účastnil výstav.

Pramen:

Nový slovník československých výtvarných umělců / sestavil Prokop Toman ; s původní litografickou přílohou Maxe Švabinského. -- 3., značně rozš. vyd..
-- V Praze : Tvar, 1947-1955. -- 3 sv. : portréty ; 27 cm

S jistotou vy vám odpověděly spíše kolegyně z knihovny Uměleckoprůmyslového muzea (http://www.knihovna.upm.cz/) a patrně by musely vidět také reprodukci obrazu, eventuálně se lze obrátit na nějakou prodejní galerii výtvarného umění.