majitelé zámku Červená Lhota?

Text dotazu

Dobrý den,
na internetu jsem se dočetl, že Červenou Lhotu vlastnil Bedřich Arnošt Windischgrätz (*1670 +1727) a jeho syn Leopold. Ale podle rodokmenu Bedřichovi děti zemřeli již v dětství. Mohlo by se tedy jednat o jeho synovce? A ještě bych poprosil, jestli tento Leopold (+1746) měl syna Josefa (+1802), který prodal zámek Františkovi de Paula z Gudenusu? Předem děkuji, Remenár.

Odpověď

Dobrý den !

Bedřich Arnošt Windischgrätz měl dvě manželky se kterými měl dvě děti. Obě však zemřely v útlém věku.

Leopold Karl Josef *15.11.1718 +13.2.1746 měl tři syny :
Leopold Josef *7.11.1743  +3.6.1746
Josef Niclas *6.11.1744  +24.1.1802
Gottlieb * 12.1743  +1.2.1744
Vzhledem k tomu, že zámek byl prodán roku  1755 rakouskému šlechtici Františkovi de Paula z Gudenusu, pravděpodobně mu ho prodal Josef Niclas W., syn Leopolda Karla Josefa

Použité zdroje

WURZBACH, Konstantin von: Biographisches Lexikon des Kaiserthums Oesterreich. Bd. 57, Wien, 1889,
gen. tabule mei str. 40 a 41.

Vlček, Pavel: Ilustrovaná encyklopedie českých zámků, Nakladatelství Libri, Praha 2001.