Macesová mouka

Text dotazu

Dobrý den, zakoupila jsem si knihu Židovská kuchyně od Aleny Krekulové. Chtěla bych se zeptat co je Macesová mouka a také bramborová moučka? Jsou tyto potraviny běžně v prodejnách? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobry den,

bramborova moucka, znama jako Solamyl, je bezne dostupna v obchode s potravinami, vyrabi se z kvalitniho bramboroveho skrobu, je lehce stravitelna, vhodna i do detskych pokrmu
Maces - nekvaseny chleb, ktery se konzumuje o svatku Pesach, kdy je zakazano jist cokoli kvaseneho. Vyrabi se z psenicne mouky tak, aby se zamezilo kvasnemu procesu. Mezi smichanim mouky s vodou a pecenim nesmi uplynout vic nez 18 minut.
U nas se da koupit ve specializovanych obchodech se zdravou vyzivou, vetsinou ma tvar slabe placky.
Macesovou mouku ziskame jednoduse tak, ze chleb rozemeleme.
Zdroj: nekolik odkazu na webu o zidovske kuchyni