Lusitania

Text dotazu

Existuje nějaká kniha o potopení lodi Lusitania?

Odpověď

Dobrý den,

o potopení Lusitanie existují v češtině např. tyto dvě knihy:

Potopení Lusitanie : úkladná vražda / Diana Prestonová ; [z anglického originálu ... přeložili Dagmar a Petr Lieblovi]. -- 1. vyd.. -- Praha : Epocha, 2004. -- 428 s., [24] s. obr. příl. : il., portréty, faksim. ; 23 cm

Zánik Lusitanie / Colin Simpson ; z angl. orig. Lusitania přel. Miloš Hubáček ; předml. k čes. vyd. naps. Eduard Čejka. -- 1. vyd.. -- Praha : Panorama, 1978. -- 223, [1] s. : [8] s. fot. příl. ; 8°

Obě jsou k dispozici mj. v Národní knihovně ČR.

Něco o věci najdete také na internetu, např.:
http://www.gymnazium.podborany.cz/student/kudrnacova/stranka34.htm .