Ludvík Souček

Text dotazu

Prosím o ifo,kedy a v akom vydavatelstve vyšla alebo má vyjit kniha život a dílo Ludvíka Součka.

Odpověď

Dobrý den, v tomto roce vyšly dvě biografické publikace věnované Ludvíku Součkovi.
Autorem první knihy, která je založena na rozhovorech s paní Dagmarou Součkovou a dalšími pamětníky, je Luboš Y.Koláček. Kniha byla vydána v Třebíči nakladatelstvím Akcent. (KOLÁČEK, Luboš Y. Vzpomínky na Ludvíka Součka : komentované rozhovory s paní Dagmarou Součkovou a dalšími pamětníky. 1.vyd. Třebíč : Akcent, 2008).

Druhou publikaci napsal a vydal Jan Kubát. Nese název:  Ze spárů Skylly a Charybdy do útrob Leviatana, aneb, Nový epochální výlet za Ludvíkem Součkem, tentokrát do XX. století. (KUBÁT, Jan. Ze spárů Skylly a Charybdy do útrob Leviatana, aneb, Nový epochální výlet za Ludvíkem Součkem, tentokrát do XX. století. 1. vyd. Praha : Jan Kubát, 2008).

Záznamy obou knih můžete dohledat v Online katalogu Národní knihovny:
http://sigma.nkp.cz/cze/nkc . Kromě informací o publikacích zde naleznete i obrázky obálek knih, u knihy Jana Kubáta je možné nahlédnout i do naskenovaného obsahu knihy.