Ludolfovo číslo

Text dotazu

Prosím, já bych chtěl vědět jaké je Ludolfovo číslo.

Odpověď

Dobrý den,
Ludolfovo číslo čili číslo pí (označované řeckým písmenem pí, ?, podle řeckého - periféreia, obvod) vyjadřuje poměr obvodu kruhu (ležícího v rovině) k jeho průměru. Tento poměr je pro všechny průměry kruhu stejný, rovný přibližně:
3,14159 26535 89793 23846 26433 83279...
Čerpáno z http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8C%C3%ADslo_p%C3%AD, kde můžete najít i další informace k historii, vlastnostem apod.