Loket

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je či bylo ve městě Lokti v západních Čechách někdy nějaké podzemní či podzemní chodby, např. pod náměstím i jinde. Děkuji

Odpověď

Dobrý den, publikace o městě Lokti o podzemních chodbách v areálu města či hradu nehovoří. Zmíněny jsou pouze valené klenuté sklepy z předhusitské doby.
Některé z nich mají hloubkovou dvoutraktovou dispozici se zadní komorou. V knize Hrady, zámky a tvrze české XIII. A. Sedláčka je zmíněna pouze hluboko do skály vytesaná studně a k ní přiléhající štola určená k nahánění vody. Více informací o historii a urbanismu města Loket nabízejí knihy:
* KAŠIČKA, František. Loket. 1. vyd. Praha : Odeon, 1983.
* VLASÁK, Vladimír. Dějiny města Lokte. Loket : Město Loket, 2004. ISBN 80-239-4577-7.
* SEDLÁČEK, August. Hrady, zámky a tvrze Království českého. Díl třináctý, [Plzeňsko a Loketsko]. vyd. 3., v Argu 1. Praha : Argo, 1998. ISBN 80-7203-185-6.

Se svým dotazem můžete kontaktovat také správce hradu Loket:
http://www.hradloket.cz/hlavni-brana.