lokalita Ressl (Mostecko)

Text dotazu

Dobrý den, vypracovávám bakalřáskou práci na téma mykofloristika (makromycety). Mým sledovaným územím je vrch v Mostě, zvaný Ressl. Jelikož mám v práci zpracovat i různé charakteristiky lokality (geologickou, pedologickou, faunistickou, floristickou, klimatickou, hydrologickou a antropické vlivy) ráda bych Vás požádat o doporučení nějaké
literatury týkající se přibližně zadaného území. Děkuji

Odpověď

Dobrý den, z České národní bibliografie a Souborného katalogu ČR Vám uvádíme několik publikací, které jsme vyhledali prostřednictvím klíčových slov geologie Mostecko, fauna Most, flora Most, apod. Dostupnost publikací si můžete ověřit a další knihy dohledat ve výše uvedených katalozích dostupných na adrese http://sigma.nkp.cz/F/ .

Osud Mostecka : člověk a životní prostředí včera a dnes : sborník odborných prací. Vyd. 1. Most : Okresní muzeum, 1996. 339 s.

HURNÍK, Stanislav. Minerální a ostatní podzemní vody na Mostecku. V Mostě :
Oblastní muzeum : Jiří Švejda, 2004. 110 s.

Regionální studie : oddíl přírodních věd. III., Mostecko-Litvínovsko. V Mostě : Okresní archiv : Okresní museum, 1965. 115 s.

Sborník k 125. výročí narození Josefa Emanuela Hibsche. Teplice : Kraj.
muzeum, 1977. 98 s.

HURNÍK, Stanislav. Zavátá minulost Mostecka. V Mostě : Okresní muzeum v Mostě, 2001. 139 s., [63] s. ISBN 80-238-8836-6

Přírodní prostředí a vodní toky : Celost. konference Most 19.-21. 9. 1989, ČV vodohosp. společ. ČSVTS : Sborník příspěvků. Díl 1., Tématické okruhy 1 a 2. Chomutov : pob. ČSVTS st. p. Povodí Ohře, 1989. 168 s. ISBN 80-02-99383-7

KEMEL, Miroslav. Hydrologická a vodohospodářská problematika vodních toků a jejich úprav : Generální zpráva k 1. tématickému okruhu celost. konf. se zahr. účastí Přírodní prostředí a vodní toky Most 19.-21. 9. 1989. Praha : ČV vodohosp. společ. ČSVTS, 1989.

BÁRTA, Zdeněk et al. Příroda Mostecka. 1. vyd.. Ústí nad Labem : Severočeské nakladatelství, 1973. 208 s.

Regionální studie : oddíl přírodních věd. III., Mostecko-Litvínovsko. V Mostě : Okresní archiv : Okresní museum, 1965. 115 s.

Mostecko - Litvínovsko : regionální studie. Oddíl přírodních věd. Most : Okresní museum, 1965-. -- sv.

Podnětný by mohl také být Sborník okresního muzea v Mostě, Řada přírodovědná, který již vyšel v několika číslech, např.:
Sborník Okresního muzea v Mostě. Čís. 6, Řada přírodovědná. 1. vyd.. Most : Okr. muzeum, 1987. 129 s.

Sborník Okresního muzea v Mostě. Čís. 8, Řada přírodovědná. 1. vyd.. Praha : Prop. tvorba, 1988. 63 s.

Sborník Okresního muzea v Mostě. Č. 10, Řada přírodovědná. 1. vyd.. Most : Okresní muzeum, 1990. 61 s.

Sborník Okresního muzea v Mostě. Řada přírodovědná. Č. 13 - 14 (1991 -1992). 1. vyd.. Most : Okresní muzeum, 1993. 108 s.

Sborník Oblastního muzea v Mostě. Řada přírodovědná. Most : Oblastní muzeum v Mostě, 2003-    . --    sv.

Další čísla spolu s informací o knihovně(-ách), které je mají ve svém fondu, naleznete v Souborném katalogu ČR, viz.
http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=skc , do pole "Slova z názvu" stačí zadat část názvu tohoto sborníku.