Literatura pro mládež s tématem nechtěného těhotenství mladistvých

Text dotazu

Dobrý den, píšu diplomovou práci z němčiny na téma "Těhotenství nezletilých jako nové téma v literatuře pro mládež". Snažím se zjistit, zda se knihy s touto tematikou vyskytují na našem trhu - ať už od našich autorů, či překlady.

Odpověď

Dobry den, bohuzel se mi nepodarilo najit zadnou vhodnou literaturu, ktera by Vam mohla k tematu prace pomoci. Zkousela jsem hledat i v online katalogu Mestske knihovny v Praze, protoze je to knihovna verejna, zastoupena beletrii a bibliograficke zaznamy maji vetsinou uvedenu i kratsi anotaci. Narodni knihovny CR anotace k zaznamum nepripojuje a neni proto ani mozne podrobneji zjistit obsah dila. (Pouze u ostatni produkce (ne tedy beletrie) jsou soucasti bibliografickeho popisu klicova slova, predmetova hesla, desetinne trideni (MDT) apod.).
Doporucuji Vam, krome jiz zminene Mestske knihovny v Praze  www.mlp.cz , oslovit napr. Cesky svaz knihkupcu a nakladatelu http://www.sckn.cz/, prip.
Ustav pro ceskou literaturu AV CR http://www.ucl.cas.cz/ nebo katedru ceskeho jazyka a literatury Pedagogicke fakulty UK http://www.pedf.cuni.cz/index.php?cat=katedra&pid=01140, protoze to jsou pracoviste, ktera by se mohla zabyvat Vami hledanou tematikou.
V knize WESTON, Carol. Divci rozhovory o tom, co ti ani starsi sestra nepovi. Frydek-Mistek: Alpress, 1999.  je zpracovano tema, ktere Vas zajima, ale jen jako rady dospivajicim divkam, neni to zpracovano beletristicky. Je to ale kniha obsazna a ctiva a velmi zadana mezi mladymi divkami.