Literatura na téma "Vzdělávání dospělých v péči o kojence"

Text dotazu

Dobrý den,
prosím o radu, jakou literaturu bych mohla využít pro svou BP z oboru andragogiky. Téma je vzdělávání dospělých v péči o kojence. Zajímala by mě odborná literatura k temátu
- základy vzdělávání dospělých
- sociologie - vztahy v primární skupině a vliv na vývoj kojence
- psychomotorický vývoj kojence a jeho odchylky
- fyziologie a anatomie kojence
- základy pediatrie a první pomoc
- sociální psychologie a kojenec
- výchova kojence
- primární sociální interakce
- socializace
- komunikace v kojeneckém věku
- psychologie výživy.
Mnohokrát děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

dokumenty, které budete potřebovat ke své práci, je možné dohledat např. přes Souborný katalog ČR (http://aleph.nkp.cz) a Jednotnou informační bránu (http://www.jib.cz). Pomocí těchto nástrojů byly nalezeny tyto publikace:

- INDRÁK, Antonín. Psychologické základy vzdělávání dospělých. 2. vyd. Olomouc: Univerzita Palackého v Olomouci, 2011. ISBN 978-80-244-2718-8.
- SKALKA, Jarolím. Základy pedagogiky dospělých. 1. vyd. Praha: Státní pedagogické nakladatelství, 1989. 254 s.
- VETEŠKA, Jaroslav a kol. Aktuální otázky vzdělávání dospělých: andragogika na prahu 21. století. Vyd. 1. Praha: Univerzita Jana Amose Komenského, 2011. ISBN 978-80-7452-012-9.
- KOLEJKOVÁ, Alžběta. Struktura psychomotorického vývoje v raném věku. Brno: Psychologická laboratoř ČSAV, 1975.
- HELLBRÜGGE, Theodor et al. Prvních 365 dní v životě dítěte: psychomotorický vývoj kojence. 1. vyd. Praha: Grada, 2010. ISBN 978-80-247-3457-6.
- STOCKER, Thomas J., ed. a DEHNER, Louis P., ed. Pediatric pathology. Vol. 1. 2nd ed. Philadelphia: Lippincott Williams & Wilkins. ISBN 0-7817-1774-4.
- HUGHES, James G., ed. a GRIFFITH, John F., ed. Synopsis of pediatrics; James G. Hughes , John F. Griffith. 6th edit. St.Louis: Mosby, 1984. ISBN 0-8016-2856-3.
- STOPFKUCHEN, Herwig. Notfälle im Kindesalter: Außerklinische Erstversorungsmaßnahmen. 3. überarb. u. erw. Aufl. Stuttgart: Wissenschaftliche Verlagsgesellschaft, 1998. ISBN 3-8047-1552-4.
- VÝROST, Jozef. Teoretické konštanty a praktické uplatnenia sociálnej psychológie v společenskej praxi: Príspevky z rovnomenného seminára v Košiciach. 1. vyd. Košice: Spoločenskovední ústav SAV, 1987.
- DITTRICHOVÁ, Jaroslava. Chování dítěte raného věku a rodičovská péče. Praha: Grada, 2004. ISBN 80-247-0399-8.
- VÁGNEROVÁ, Marie. Vývojová psychologie I. : dětství a dospívání. Vyd. 1. Praha : Univerzita Karlova, 2005. ISBN 80-246-0956-8.
- RŮŽIČKA, Petr. Pomoc nebo kontrola. Praha: Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví, 2006.
- BĚHOUNKOVÁ, Leona, HAVRDOVÁ, Egle a SYSLOVÁ, Zora. Význam včasné intervence v raném vývoji dítěte: metodická příručka. [Praha]: Centrum pro veřejnou politiku, 2011. ISBN 978-80-260-0641-1.
- ČÁP, Jan. Rozvíjení osobnosti a způsob výchovy. Vyd. 1. Praha: ISV, 1996. ISBN 80-85866-15-3.
- HORŇÁKOVÁ, Katarína, KAPALKOVÁ, Svetlana a MIKULAJOVÁ, Marína. Jak mluvit s dětmi: od narození do tří let. Vyd. 1. Praha: Portál, 2009. ISBN 978-80-7367-612-4.
- MURRAY, Lynne, ANDREWS, Liz a PARISH, Sue, ed. The social baby. Richmond, Surrey: CP, 2000. ISBN 1-903275-01-6.
FRAŇKOVÁ, Slávka a DVOŘÁKOVÁ-JANŮ, Věra. Psychologie výživy a sociální aspekty jídla. 1. vyd. Praha: Karolinum, 2003. ISBN 80-246-0548-1.
- LOGUE, A. W. The psychology of eating and drinking. 3rd ed. New York: Brunner-Routletge, 2004. ISBN 0-415-95009-0.
- KLEINMAN, Ronald E., ed. Pediatric nutrition handbook. 6th ed. Elk Grove Village: American academy of pediatrics, 2009. ISBN 978-1-58110-298-7.
- FRÜHAUF, Pavel, NEVORAL, Jiří a PAULOVÁ, Magdalena. Výživa novorozenců a kojenců: současný pohled. 1. vyd. Konice: Solen, 2003. ISBN 80-239-2011-1.
- SMITH, Charles A. The encyclopedia of parenting theory and research. London, 1999. ISBN 1579581595.

Také můžete využít licencovaných zdrojů, které zpřístupňuje NK registrovaným uživatelům (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3). Dále je možné obrátit se na Pedagogickou knihovnu J.A. Komenského (http://npmk.cz/knihovna) nebo univerzitní knihovny (např. Knihovna psychologických a sociokulturních věd: http://www.knihovnaceletna.ff.cuni.cz/). Při hledání v univerzitních knihovnách je možné nahlížet i do akademických prací, které mohou být velmi užitečné díky přítomnosti seznamu použité literatury.