Literatura na téma srovnávací právo

Text dotazu

Dobrý den, sháním na diplomovou práci literaturu k tématu porovnání afrických a českých práv.

Odpověď

Dobrý den,

pro srovnání českého a afrického práva Vám posílám výběr monografií. Uvedené publikace si můžete vypůjčit ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje http://www.svkpl.cz/ nebo meziknihovní výpůjční službou.

Zdroje:

Knapp, Viktor, 1913-1996                               SVK Plzeň

Velké právní systémy : úvod do srovnávací právní vědy / Viktor

Knapp. -- 1. vyd. -- Praha : C.H. Beck, 1996. -- xviii, 248 s. ; 21

cm. -- (Beckovy právnické učebnice). -- ISBN 80-7179-089-3 (C.H.

Beck : brož.)

Konspekt: 34 Právo * 37.016 Učební osnovy. Vyučovací předměty.

Učebnice

Komenda, Antonín                                       SVK Plzeň

Základy právního systému České republiky / Antonín Komenda. -- 1.

vyd. -- Olomouc : Univerzita Palackého, 2000. -- 45 s. ; 29 cm. --

(Texty k otevřenému a distančnímu vzdělávání. Právo - S.O.S. Evropa

; 15). -- ISBN 80-244-0159-2 (Univerzita Palackého : brož.)

Konspekt: 34 Právo

1. právo - Česko 2. učebnice vysokých škol

I. Univerzita Palackého. Andragogé - Centrum otevřeného a

distančního vzdělávání

Hungr, Pavel, 1941-                                     SVK Plzeň

Afroasijské právní kultury / Pavel Hungr, Věra Kalvodová. -- Vyd. 1.

 -- Brno : Masarykova univerzita, 2002. -- 118 s. ; 21 cm. --

(Edice učebnic ; sv. 310). -- ISBN 80-210-3010-0 (brož.)

 Konspekt: 34 Právo

 1. islámské právo  2. hinduistické právo  3. právo - Čína  4. právo

- Japonsko  5. právo - Afrika  6. učebnice vysokých škol

Bílý, Jiří Libor, 1952-                                 SVK Plzeň

Právní dějiny na území ČR : vysokoškolská učebnice / Jiří L. Bílý.

-- Praha : Linde, 2003. -- 474 s. ; 21 cm. -- (Vysokoškolské

právnické učebnice). -- ISBN 80-7201-429-3 (brož.)

Konspekt: 34 Právo * 37.016 Učební osnovy. Vyučovací předměty.

Učebnice

1. právo - Česko 2. právní dějiny - Česko 3. učebnice vysokých

škol

Hejda, Jan, 1955-                    např.  SVK Brno, Kladno, Olomouc

Základy českého práva : studijní text / Jan Hejda. -- 1. vyd. --

České Budějovice : Vysoká škola evropských a regionálních studií,

2005. -- 137 s. ; 25 cm. -- (Studijní texty). -- ISBN 80-86708-11-X

(brož.)

Konspekt: 34 Právo * 37.016 Učební osnovy. Vyučovací předměty.

Učebnice

1. právo - Česko 2. učebnice vysokých škol

Balík, Stanislav, 1928-                                SVK Plzeň

Právní dějiny mimoevropských zemí : (stručný nástin) / Stanislav

Balík, Stanislav Balík ml. -- 2., rozš. vyd. -- Plzeň :

Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, 2006. -- 223 s. ; 21 cm.

-- (Právnické učebnice). -- Obsahuje bibliografii. -- ISBN

80-86898-62-8 (brož.)

Konspekt: 34 Právo * 37.016 Učební osnovy. Vyučovací předměty.

Učebnice

1. právní dějiny - Asie  2. právní dějiny - Afrika  3. právní dějiny - Latinská Amerika  4. učebnice vysokých škol

Menski, Werner                                  Národní knihovna ČR

Comparative law in a global context : the legal systems of Asia and Africa / Werner Menski. -- 2nd ed.. -- Cambridge : Cambridge

 University Press, 2006. -- xx, 674 s. ; 23 cmISBN 0-521-67529-4 (brož.)

. -- Obsahuje bibliografii a rejstřík

 * právo -- Asie  * právo -- Afrika

 * srovnávací právní věda  * studie

Hungr, Pavel, 1941-                                  SVK Plzeň

Srovnávací právo : právní kultury / Pavel Hungr. -- Vyd. 1. --

Ostrava : Key Publishing ; Brno : B.I.B.S., 2008. -- 130 s. ; 24 cm.

-- (Právo). -- ISBN 978-80-87071-57-1 (Key Publ. : brož.). -- ISBN

978-80-86575-72-8 ( B.I.B.S. : brož.)

Konspekt: 34 Právo * 37.016 Učební osnovy. Vyučovací předměty.

Učebnice