literatura na téma: Sociální dávky pro rodinu s dětmi v EU; systém důchodového zabezpečení v EU

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli existuje nějaké literatura, pokud možno v českém jazyce, na téma: Sociální dávky pro rodinu s dětmi v EU nebo Systém důchodového zabezpečení v EU, případně jiná kniha, ve které bych našla informace podobného typu.

Odpověď

Dobrý den,

informace byste mohla čerpat např. z následujících publikací:

KOLDINSKÁ, Kristina, ŠTEFKO, Martin. Sociální reformy ve střední Evropě - cesta k novému modelu sociálního státu? Praha: 2011.

MAŇÁK, Martin. 100 otázek a odpovědí o Evropské unii. Praha: Ministerstvo zahraničních věcí ČR, 2000.

TRöSTER, Petr. Právo sociálního zabezpečení. Praha: C. H. Beck, 2008.KREBS, Vojtěch. Sociální politika. Praha: Wolters Kluwer ČR, 2010.

Zdravé stárnutí. Výzva Evropě stručná verze. Praha: Státní zdravotní ú=stav, 2008.

DOLANSKÝ, Hynek. Veřejné zdravotnictví. Opava: Slezská univerzita, 2008.

Informace lze nejspíš najít i na různých stránkách o EU. Sociální politikou se zabývá např.

http://poradna.nrzp.cz/.