Literatura na téma "Regulační opatření v krizových situacích"

Text dotazu

Dobrý den, sháním literaturu na téma "Regulační opatření v krizových situacích", pokud možno nejen obecná fakta,ale i hlubší pohled na tuto problematiku. Děkuji za případnou odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
zdroje NK ČR jsou volně na webu naší knihovny - viz seznam bází http://aleph.nkp.cz/F/ , pro knihy doporučujeme online katalog NK ČR - bázi NKC a souborný katalog ČR - bázi SKC

Z Vašeho dotazu, podle mého názoru, nevyplývá, z jaké oblasti požadujete literaturu (k tomu slouží i zadání kategorie dotazu dle předmětu). Automaticky se nabídnou ekonomické / finanční krize, nejspíše je to správně.

V bázi NKC při zadání celého hesla "regulační opatření v krizových situacích"  nebyl nalezen žádný dokument, při zadání "krize regulace" byly nalezeny tyto tituly

Bažantová, Ilona a kol. Ekonomie regulace: lekce z globální finanční krize. 1. vyd. Praha: Vladimír Lelek, 2010. 111 s. ISBN 978-80-904837-0-5.
Pavlát, Vladislav, ed. Finanční trhy a jejich regulace v podmínkách doznívání světové finanční krize: sborník z 5. mezinárodní vědecké konference: Praha, 1.-2. června 2011. 1. vyd. Praha: Vysoká škola finanční a správní, 2011. 32 s. ISBN 978-80-7408-050-0.
Cassidy, John. How markets fail: the logic of economic calamities. London: Penguin Books, 2010. vi, 409 s. ISBN 978-0-141-03651-9.
Hampl, Mojmír et al. Nová regulace finančních trhů: záchrana, nebo zkáza?: sborník textů. Vyd. 1. Praha: CEP - Centrum pro ekonomiku a politiku, 2009. 119 s. Ekonomika, právo, politika, ISSN 1213-3299; č. 80/2009. ISBN 978-80-86547-85-5.

Vámi zadané heslo či jednotlivá slova je nutné kombinovat s dalšími hesly / slovy, které souvisejí s tématem.

Zahraniční publikace můžete vyhledat v online katalogu NK ČR - bázi NKC, dále v souborném katalogu ČR - báze SKC (knihy dostupné na území ČR) nebo také ve světovém souborném katalogu WorldCat http://www.worldcat.org   (Vámi vybranou knihu / vybrané knihy je nutné ověřit z hlediska dostupnosti v knihovnách v ČR, případně si ji můžete koupit v zahraničí či objednat ze zahraničí ke studiu prostřednictvím knihovny, kde máte registraci).
K vyhledání potřebujete znát odborné termíny v jazyku, ve kterém mají být knihy k dispozici.
V souborném katalogu WorldCat jsme zadali "regulation crises" (bez uvozovek) a byly vyhledány tyto tituly http://www.worldcat.org/search?q=regulation+crises+&qt=results_page

výsledek při zadání "controls crises" http://www.worldcat.org/search?q=controls+crises&qt=results_page

Dále existují zahraniční článkové databáze (plnotextové), které knihovny nabízejí svým registrovaným uživatelům, zde by bylo možné nalézt odborné články. Přehled licencovaných zdrojů, které nabízí NK ČR, je k dispozici na https://www.nkp.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/prehled-lic-zdroju
Téma zní jako zadání vysokoškolské práce, v tomto případě se obraťte na knihovnu vysoké školy, kterou studujete.