Literatura - motivace zaměstnanců

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych pomoci s výběrem
literatury k bakálářské práci na téma: Statistická analýza porovnání
motivace zaměstnanců ve stanovené firmě a státním subjektu z předmětu
statistika. Obsahem mé práce by mělo být celkové shrnutí motivace a
porovnání motivace v jednotlivých subjektech. Literatura by měla obsahovat
ISBN. Děkuji za radu a pomoc

Odpověď

Dobrý den, k Vámi uvedenému tématu jsme nalezli následující zdroje:

* PROVAZNÍK, Vladimír; KOMÁRKOVÁ, Růžena. Motivace pracovního jednání. Praha

: Oeconomica, 2004. 128 s. : il. ; 29 cm. ISBN 80-245-0703-X (brož.)

* BOHÁČIKOVÁ, Petra; HEGER, Martin. Motivace pracovníků a tvorba mzdových soustav [elektronický zdroj] : P_405 : (předmět vedlejší specializace o rozsahu 2 kredity) : učební pomůcka pro magisterské navazující studium oboru Podniková ekonomika a management v distanční formě. V Praze : [Oeconomica], 2002. 1 elektronický optický disk (CD-ROM) : barev. ; 12 cm + 1 příručka (11 s.). ISBN 80-245-0367-0 (příloha : brož.)

* TOMŠÍK, Pavel. Odměňování při řízení lidských zdrojů = Remuneration in human resource management. Brno : Mendelova zemědělská a lesnická univerzita, 2005. 83 s. : il. ; 21 cm. (Folia Universitatis Agriculturae et Silviculturae Mendelianae Brunensis. Facultas Oeconomica). ISBN 80-7157-846-0 (brož.)

* TOMŠÍK, Pavel. Teorie motivace a odměňování pro řízení lidských zdrojů = Theory of motivation and remuneration for human resource management. Brno :

Mendelova zemědělská a lesnická univerzita, 2005. 105 s. : il. ; 21 cm.

(Folia Universitatis Agriculturae et Silviculturae Mendelianae Brunensis.

Facultas Oeconomica). ISBN 80-7157-845-2 (brož.)

* DEIBL, Maria. Motivace jako nástroj řízení. Praha : Linde, 2005. 127 s. ;

24 cm. ISBN 80-902105-8-9 (brož.)

Níže uvedené dokumenty by Vám mohly rovněž pomoci, jedná se však o články a starší publikace, které neobsahují ISBN:

* BAŠEK, Václav. Analýza motivačních faktorů řídících pracovníků OP státní statky v Tachově. Praha : [s.n.], 1976. -- 2 sv.

Strojopis. -- Dis.: VŠZ. Fak. provozně ekonom., Praha. Obsahuje: sv. 1.

Text. 254 s. -- sv. 2. Přílohy. 12 s.

* HORČICOVÁ, Alena; POLEDNOVÁ, Z. Motivace pracovníků k výkonu a zdokonalování činnosti ve státní správě. Praha : Ústav státní správy, 1987 (TZ 52). 115 s. : [10] s. tb. a grafů ; 20 cm. (Studie a informace / Ústav st. správy ; Roč. 21)

* DUCHÁČEK, Ludvík. Diagnostika pracovní motivace v několika současných českých firmách: empirický výzkum. In: Psychologie v ekonomické praxi. -- ISSN 0033-300X. -- Roč. 42, č. 1/2 (2007), s. 41-49.

* OBERHOLZ, A. Motivace pracovníků v menších podnicích. Zprac. dle :

Oberholz, A.: Je jünger der Chef, desto weniger führt er als Patriarch.

Blick durch die Wirtschaft, 30.7.1993. In: Moderní řízení. -- ISSN 0026-8720. -- Roč. 28, č. 28 (1993), s. 78-79.

* ŠINDELÁŘ, Jiří. Motivace v obchodních strukturách. In: Moderní řízení. -- ISSN 0026-8720. -- Roč. 44, č. 1 (2009), s. 52-53

* PŘIKRYL, Jan. Motivovat pracovníky je stále složitějším úkolem :

Odměňování: PricewaterhouseCoopers zveřejnil výsledky letošního průzkumu PayWell. In: Hospodářské noviny. -- [Praha]. -- ISSN 0862-9587. -- Roč. 47, č. 228 (20031124)

Resumé: Podle nejnovějšího vydání studie PayWell: Efektivně řídit, efektivně odměňovat, kterou vypracovala společnost PricewaterhouseCoopers, není výše základní mzdy sama o sobě motivací pro vyšší výkon