literatura k trestným činům

Text dotazu

Dobrý den,
ráda bych poprosila o pomoc při hledání literatury pro účel bakalářské práce.Ráda bych se věnovala trestnímu právu, konkrétně hlavě IV. trestným činům proti rodině a dětem konkrétně §199 týrání svěřené osoby a osoby žijící ve společném obydlí. Budu moc vděčná za jakékoli doporučení.

Odpověď

Dobrý den,

Národní knihovna ČR zobrazuje svoje katalogy a databáze ve volně přístupném elektronickém katalogu (báze NKC) na www.nkp.cz. Vyhledávat lze podle klíčových slov (předmětových hesel). Na ukázku vám posíláme několik knih i s klíčovými slovy, abyste měla představu a mohla se lépe orientovat.

Součástí bakalářské práce je i výběr literatury. Pokud si prolistujete některou knihu k tématu práce, bude s největší pravděpodobností obsahovat i obsáhlý seznam použité literatury (prameny, sekundární bibliografii) a to může být pro vás další zdroj informací.

Stejným způsobem můžete hledat i články, báze ANL.

     Chromy, Jakub

     Kriminalita pachana na mladezi : aktualni jevy a nova pravni uprava v Ceske republice / Jakub Chromy. -- Praha : Linde, 2010. -- 239 s. : il. ; 21 cm

     ISBN 978-80-7201-825-3 (broz.)

     . -- Obsahuje bibliografii, bibliograficke odkazy a rejstrik

      * trestne ciny proti detem -- Cesko

      * sexualni zneuzivani deti -- Cesko

      * trestni pravo -- Cesko

      * socialne-pravni ochrana deti -- Cesko

      * monografie

     Signatury:* 54 H 319379

     Pravni ochrana deti a obeti domaciho nasili / Martin Prokop ... [et al.]. -- 2., aktualiz. vyd.. -- [Brno] : Liga lidskych prav, [2005?]. -- 83 s. ; 21 cm

     ISBN 80-903473-1-2 (broz.)

     . -- Obsahuje bibliograficke odkazy

     Prokop, Martin

      * rodinne pravo -- Cesko

      * prava deti -- Cesko

      * domaci nasili -- Cesko

      * nasili na detech -- Cesko

      * informacni publikace * pravni predpisy

     Signatury:* 54 H 285893

     Pravo proti domacimu nasili / Zdenka Kralickova ... [et al.]. -- Vyd. 1.. -- V Praze : C.H. Beck, 2011. -- xiii, 139 s. : il. ; 24 cm. -- (Beckova skripta)

     ISBN 978-80-7400-381-3 (broz.)

     . -- Obsahuje bibliografii, bibliograficke odkazy a rejstrik

     Kralickova, Zdenka, 1968-

      * domaci nasili -- Cesko

      * ochrana pred domacim nasilim -- Cesko

      * pravo -- Cesko

      * ucebnice vysokych skol

     Signatury:* 54 F 107876* SF I 009936

     Skopalova, Jitka, 1958-

     Zablesky bezpeci ditete / Jitka Skopalova. -- 1. vyd.. -- Olomouc : Univerzita Palackeho v Olomouci, 2010. -- 38 s. ; 21 cm

     ISBN 978-80-244-2567-2 (broz.) : neprodejne

     Nad nazvem: Univerzita Palackeho v Olomouci, Fakulta telesne kultury. -- Obsahuje bibliografii a bibliograficke odkazy. -- Urceno pro cilovou skupinu projektu Evropskeho socialniho fondu Operacni program Vzdelavani pro konkurenceschopnost

     Univerzita Palackeho. Fakulta telesne kultury

      * deti a mladez

      * rizikove chovani

      * detska kriminalita

      * kriminalita mladeze

      * prevence (socialni problemy)

      * ucebni texty

     Signatury:* 54 H 314199

Pokud byste potřebovala ještě nějaké upřesňující informace, napište.