literatura k tématu "Náboženské a politické reformy Jindřicha VIII."

Text dotazu

Dobrý den,
potřebovala bych prosím poradit vhodnou literaturu pro vypracování Bakalářské práce na téma Náboženské a politické reformy Jindřicha VIII. Nejlépe nějaké práce k dějinám křesťanství a reformace. Již mám: Morgan, Kenneth O.a kol.: Dějiny Británie, Praha, 1999
Maurois, André: Dějiny Anglie, Praha, 1993
Hay, Denis: Evropa pozdního středověku 1300 -1500, Vyšehrad, Praha, 2010,Chrurchill, W.S.: Dějiny anglicky mluvících národů – příslušný díl.
Děkuji moc předem za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

vhodnou literaturu si můžete vyhledat buďto sama v bázi NKC Národní knihovny, http://www.nkp.cz. záložka Katalogy a databáze, zadáním klíčových slov do vyhledávacích formuláře.

Anebo si vyhledání záznamů o literatuře k vaší práci zadate u nás, ale musíme Vás upozornit, že se jedná o vypracování rešerše, tedy placenou službu,  http://www.nkp.cz/sluzby/reserse.

Uvádíme několik příkladů literatury z báze NKC vyhledané zadáním klíčových slov - reformace, Jindřich VIII :

-[Č.záznamu: 001700668]

Malé dějiny církve / August Franzen ; [z německého originálu ... přeložil a kapitolami z českých a slovanských církevních dějin doplnil Bedřich Smékal ; kapitoly 61 až 63 (autor Roland Fröhlich) ... přeložila Marta Rynešová]. -- 3., dopl. a rozš. vyd.. -- V Kostelním Vydří : Karmelitánské nakladatelství, 2006. -- 398 s. ; 22 cm

-

[Č.záznamu: 001835635]

Dějiny Británie / Kenneth O. Morgan a kolektiv ; [z anglického originálu ... přeložili Ivo Šmoldas ... et al. ; kapitolu o Velké Británii na přelomu tisíciletí napsal Martin Kovář a kapitolu o česko-britských stycích Josef Polišenský]. -- 2., dopl. vyd.. -- Praha : NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2008. -- 656 s. : il., mapy, portréty, faksim., geneal. tabulky ; 22 cm

[Č.záznamu: 002452996]

Reformation England, 1480-1642 [elektronický zdroj] / Peter Marshall.. -- 2nd ed.. -- London : Bloomsbury Academic, an imprint of Bloomsbury Pub., 2012. -- xiv, 258 p.