Literatura k tématu Budoucnost informační profese

Text dotazu

Dobrý den, chystám se psát diplomovou práci na téma Budoucnost informační profese. Chtěla bych se zeptat, jestli byste mi mohli doporučit nějakou novejší, klidně anglicky psanou literutu (spíše knihu), která by se alespoň okrajově dotýkala tohoto tématu. Kromě toho bych Vás prosila, jestli byste mi mohli zjistit, jestli a v které knihovně v ČR je k dispozici časopis Jelis (Journal of Education in Library and Information Science. Jestli případně také poskytují službu, že by mi vybrané články naskenovali. Předpokládám, že full texty časopisu asi k dispozici nejsou. Děkuji.
S pozdravem.

Odpověď

Dobrý den,
jako studentce  oboru (dle vyhledávání studujete Masarykovu univerzitu - Filozofickou fakultu - Kabinet informačních studií a knihovnictví - vyhledáno na stránkách konference Inforum 2012) Vám naše knihovna nemůže poskytnout informační služby jako běžnému uživateli PSK (dohoda s UISK FF UK, kterou vztahujeme na studium tohoto oboru na kterékoliv vysoké škole / univerzitě v ČR).

K vyhledání požadované literatury a také ověření dostupnosti konkrétního periodika můžete použít souborné katalogy - např. bázi SKC, kde jsou k dispozici i informace z elektronických zdrojů některých knihoven, bázi KKL a případně i souborný katalog WorldCat http://www.worldcat.org (s následným ověřením dostupnosti na našem území, případně využitím MMS). Dostupnost a tedy i posílání elektronické kopie se řídí licenčními podmínkami jednotlivých bází a v případě tištěných dokumentů zněním autorského zákona, případně licencí platnou pro služby typu "document delivery". Dále můžete využít odborné databáze z oboru knihovnictví a informační vědy, které jsou i pro studenty oboru k dispozici např. v NK ČR http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=09_Okn/ElZdroje.htm