Literatura k strojům používaným v chemii

Text dotazu

Dobrý den,
mohli by jste mi prosím napsat v jaké literatuře bych našla nakreslená
schémata strojů jako jsou vývěvy, kompresory, čerpadla, pásové dopravníky,
krystalizátory, sušičky, třídiče, mlýny a drtiče, tepelné výměníky, odparky
atp.
Potřebovala bych pomocí nákresů a schemat pochopit princip a funkci těchto
zařízení používaných v chemickém průmyslu.

Odpověď

Dobrý den,

literaturu pro studium si můžete vyhledat v bázi NKC Národní knihovny, http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze.

Do vyhledávacího formuláře zadáte klíčová slova např. "učebnice střední školy" a výsledek vyhledávání zúžíte slovem "strojn* (pravostrané rozšíření).

Výsledkem je 45 zázamů, např.

-Stavba strojů - strojní součásti : učebnice pro střední průmyslové školy / Jiří Zelený. -- Vyd. 1.. -- Praha : Computer Press, 2000.

-Strojní součásti I pro střední průmyslové školy strojnické : učebnice pro 2. ročník / Rudolf Kříž ... [aj.]. -- 1. vyd.. -- Praha : SNTL, 1984. -- 191 s.

-Strojnictví a stavební stroje pro střední průmyslové školy stavební :

Učební text pro stud. obory: pozemní stavby, dopravní stavby a vodohosp.

stavby / Gejza Ložek . 1. čes. vyd.. -- Praha : SNTL, 1971.

vysokoškolské učebnice můžete vyhledat stejným způsobem - do vyhledávacího formuláře zadáte slova "vysokoškolské učebnice" a výběr omezíte slovem "strojní", případně dalšími slovy.

Příklady učebnic :

-Části a mechanismy strojů : určeno pro posl. fak. strojní. [Díl] 3, Převody / František Boháček ... [aj.]. -- 2., upravené vyd.. -- Brno : VUT, 1987. --

267 s.

-Pomocné provozy lomů : určeno pro posl. hornicko-geolog. fak., fak. strojní a elektrotechn. 4., 5. [roč.] / František Helebrant ; Václav Kryl. -- 1.

vyd.. -- Ostrava : Vysoká škola báňská, 1983. -- 129 s.

-Povrchové dobývací stroje : určeno pro posl. 4. a 5. roč. fak. strojní a elektrotechn. [Díl] 1 / Josef Hojdar ; František Helebrant ; Horst Gondek.

-- 1. vyd.. -- Ostrava : Vysoká škola báňská, 1991. -- 299 s.

Knihy je možné vypůjčit si na základě průkazu čtenáře Národní knihovny, http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_vypsluzby.htm.