Aeging jako forma nefunkční andragogiky

Text dotazu

Prosím Vás o seznam vhodné literatury k tématu mé diplomové práce na téma: Aeging jako forma nefunkční andragogiky v pracovním prostředí.

Odpověď

Dobrý den,
literaturu k diplomové práci můžete hledat ve volně přístupných zdrojích, ze kterých jsme vybírali i my. Na stránkách Národní knihovny ČR na www.nkp.cz, katalogy a databáze, elektronický katalog, báze NKC (pro knihy) a článková databáze ANL, můžete hledat podle klíčových slov  (kombinace klíčových slov - ageing, stárnutí, andragogika, vzdělávání,...).
Bibliografické záznamy mohou obsahovat ještě další předmětová hesla (klíčová slova), které můžete k vyhledávání použít. Na ukázku Vám posíláme několik záznamů knih a článků ze zmíněných zdrojů a dva odkazy, které by pro Vaši práci  mohly být zajímavé. Relevantnost navržených bibliografických záznamů musíte posoudit sama.

http://sreview.soc.cas.cz/uploads/3343d5d1da3bd04d55c59a1840244bea5cdae833_517_2008-2Sykorova.pdf
http://theses.cz/id/csukaw/Bakalask_prce_-_II-_verze_Baluskov_Marie_Zhodnocen_poskyt.pdf

Záznamy z báze NKC - knihy:
     Sayoud Solarova, Katerina, 1983-
     Analyza specialne pedagogickych a specialne andragogickych pristupu k terapii osob s neurologickym onemocnenim v seniorskem veku / Katerina Sayoud Solarova. -- 1. vyd.. -- Brno : Masarykova univerzita, 2010. -- 238 s. : il. ; 21 cm
     ISBN 978-80-210-5287-1 (broz.)
     Soubezne anglicke resume
     200 vyt.. -- Obsahuje bibliografii, bibliograficke odkazy a rejstriky
      * seniori
      * nemoci nervoveho systemu
      * terapie
      * andragogika
      * specialni pedagogika
      * monografie
     Signatury:* 54 H 316829

     Muhlpachr, Pavel, 1962-
     Gerontopedagogika / Pavel Muhlpachr. -- 2. vyd.. -- Brno : Masarykova univerzita, 2009. -- 203 s. ; 21 cm
     ISBN 978-80-210-5029-7 (broz.)
     Anglicke resume
     Nad nazvem: Masarykova univerzita, Pedagogicka fakulta -- 300 vyt.. -- Obsahuje bibliografii a rejstriky
      * stari
      * gerontologie
      * gerontagogika
      * monografie
     Signatury:* 54 H 304025* SF II 080216

     Czesana, Vera, 1951-
     Ucast a bariery vzdelavani starsich osob / Vera Czesana, Zdenka Matouskova. -- Praha : Narodni observator zamestnanosti a vzdelavani NOZV-NVF, [2006]. -- 34 s. : barev. il. ; 30 cm. -- (Working paper NOZV-NVF, ISSN 1801-5476 ; c. 2/2006)
     ISBN 80-86728-33-1 (Narodni vzdelavaci fond : v knize neuvedeno : broz.)
     Anglicke resume
     . -- Obsahuje bibliografii a bibliograficke odkazy
      * dalsi vzdelavani -- Cesko
      * osoby stredniho veku -- Cesko
      * starnuti obyvatelstva -- Cesko
      * profesni kompetence -- Cesko
      * profesni uplatneni -- Cesko
      * trh prace -- Cesko
      * srovnavaci studie
     Signatury:* 54 D 148592

Záznamy vyhledané v článkové databázi ANL:
     Vidovicova, Lucie, 1977-
     Zprava o osme globalni konferenci Mezinarodni federace pro starnuti (International Federation on Ageing) / Lucie Vidovicova
     In: Sociologicky casopis. -- ISSN 0038-0288. -- Roc. 42, c. 5 (2006), s. 1105-1106
      * starnuti obyvatelstva -- interdisciplinarni aspekty
      * stari -- interdisciplinarni aspekty
      * seniori
      * mezinarodni konference -- Kodan (Dansko) -- 2006
      * zpravy

     Hasmanova Marhankova, Jaroslava
     Konstruovani predstav aktivniho starnuti v centrech pro seniory / Jaroslava Hasmanova Marhankova. -- Obsahuje bibliografii
     In: Sociologicky casopis. -- ISSN 0038-0288. -- Roc. 46, c. 2 (2010), s. 211-234
      * seniori
      * starnuti
      * zivotni styl
      * socialni gerontologie
      * etnografie
      * sociologie stari * aktivni starnuti * aktivni stari * active ageing discourse * activity * ageing * leisure * lifestyle in old age

     Koukolik, Frantisek, 1941-
     Einsteinuv efekt / Frantisek Koukolik
     In: Pritomnost. -- ISSN 1213-0133. -- Podzim (2007), s. 32-33
      * starnuti
      * eseje

     Kozeny, Jiri, 1938-
     Model adaptace institucionalizovanych seniorek na starnuti / Jiri Kozeny, Lydie Tisanska. -- grafy, tabulky -- Anglicke resume. -- Obsahuje bibliografii
     In: Ceskoslovenska psychologie. -- ISSN 0009-062X. -- Roc. 49, c. 3 (2005), s. 211-222
     Resume: Vztah mezi osobnostnimi temperamentovymi rysy a adaptaci na stari zkoumali autori pomoci smeroveho modelu u 308 zen prumerneho veku 74, 7 roku. Tyto zeny vesmes ziji v domovech duchodcu. Pouzili metodu strukturalnich rovnic a testovali jednak predpoklad dopadu emocionalni lability na variabilitu zivotni spokojenosti, ktera je dale ovlivnovana variabilitou deprese, jednak dopad efektu extraverze na variabilitu zivotni
     spokojenosti, ovlivneny anticipovanou socialni oporou, rezignaci a depresi. Dale zjistovali vztah mezi variabilitou zivotni spokojenosti a rysy temperamentu v prubehu casu. Shromazdena data prokazala validitu a stabilitu modelu.
      * osobnost
      * temperament
      * starnuti
      * seniori
      * strukturalni modelovani * seniorky * temperamentove rysy

     Musil, Jiri, 1928-2012
     Soucasnost nesoucasnych / Jiri Musil
     In: Pritomnost. -- ISSN 1213-0133. -- Podzim (2007), s. 20-22
      * starnuti obyvatelstva -- sociologicke aspekty
      * seniori -- spolecenske postaveni
      * demograficke starnuti