Licence pro office

Text dotazu

Dobrý den, mám na vás dotaz. Zajímalo by mne, jak je to s podporou získávání licencí na programy z Office (word, excel apod.) pro veřejné knihovny. Nedávno mi bylo řečeno, že jedna nejmenovaná knihovna bude přecházet na jiný systém protože podpora právě těchto licencí z řad office pro knihovny již není a dokonce má knihovna zakázáno tyto produkty veřejně zprostředkovávat a zpřístupňovat veřejnosti. Přitom to není tak dávno, kdy jsem četl pravý opak. Už nevím přesně, jak to bylo, ale naopak jsem slyšel, že veřejné knihovny mají k takovýmto licencím právě lepší přístup. Jak to tedy je? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

rámcová smlouva Select Plus mezi společností Microsoft s.r.o. a Ministerstvem Kultury pro nákup licencí na produkty Microsoft pro knihovny poskytující veřejné knihovnické a informační služby dle knihovního zákona 257/2001 Sb. nadále platí a knihovny mohou tyto produkty nakupovat. Podrobnější informace a kontakty jsou na http://ipk.nkp.cz/programy-podpory/microsoft-select.

Knihovny mohou také získávat produkty Microsoft prostřednictvím programu TechSoup http://ipk.nkp.cz/programy-podpory/techsoup