libreta k muzikálům

Text dotazu

Dobrý den,
zajímalo by mě, zda je možné sehnat (k zapůjčení nebo ke koupi) kompletní libreta k muzikálům, případně i notové záznamy. Primárně mám zájem o anglickou a českou verzi Les Miserables a Mary Poppins.
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den

Odpověď

Dobrý den,

ve fondu Národní knihovny ČR je pouze klavírní výtah, výběr z  muzikálu Les Miserables, sg. NK ČR 59 D 13226 a text - libreto v češtině, viz BOUBLIL, Alain a SCHNONBERG, Claude - Michel. Les Misérables. Bídníci. Muzikál. Brno: Městské divadlo, 2008/2009. Podle románu Victora Huga, český překlad Zdeněk Borovec. Sg. NK ČR 54 K 91705.

Libreto muzikálu Mary Poppins vydalo také Městské divadlo, viz FELLOWES, Julian. Mary Poppins. Brno: Městské divadlo, 2010. Muzikál podle knih P.L.Traversové a filmu Walta Disneyho. Sg. NK ČR 54 K 98417 Ve fondu Hudebního oddělení Národní knihovny ČR jsou ještě výtahy několika dalších českých muzikálů, doporučujeme podívat se do elektronického katalogu NK ČR na www.nkp.cz, katalogy a databáze, báze NKC, vyhledávání podle klíčových slov (např. muzikál*).