Lhůta přihlášení se o dědictví

Text dotazu

Dobrý den, můj strýček žil ve státě MASSACHUSETTS. Zemřel 25.11.2005, ale úřady nám o jeho smrti nedaly Vědět... z jara 2006 přijel strýcův kamarád do ČR a oznámil nám tuto smutnou událost..zajímá mě jaká je lhůta přihlášení se o dědictví (přesné datum),
jediný přímý dědic je jeho bratr..děkuji za odpověd

Odpověď

Dobrý den,

jedná se o právnický dotaz a tak by jste měla obrátit na kompetentní osobu, tedy právníka. Podle informaci, co se nám podařilo zjistit český právnický systém nestanoví žádné lhůty k přihlašení se k dědictví, předpokládá, že osoby přicházející v úvahu jako případní dědicové určitého zůstavitele buď sami projeví zájem o účast v dědickém řízení anebo s osobami, jež byly uvedeny v závěti určitého zůstavitele jako jeho dědicové, vejde ve styk přímo soud, resp. notář jako soudní komisař. Ovšem v USA to může být úplně jinak.