létaní lidí

Text dotazu

Jak velká křídla (ptačí) by musel mít průměrně vážící člověk, aby mohl létat?

Odpověď

Dobrý den,

Odpovědí na Váš dotaz by mohl být příspěvek na serveru novinky.cz, kde jistý Nizozemec létal na křídlech za pomoci rukou s malými motorky na baterii. Křídla měla velikost 18 m2. Vzhledem k velikosti křídel by člověk nebyl schopen se vznést bez pomoci stroje. Komentář autora křídel naleznete na YouTube.

http://www.novinky.cz/koktejl/262639-novodoby-ikaros-natocil-svuj-neuveritelny-ptaci-let.html