Les travaux de l'Institut d'Hygiène Publique de l'Etat Tschécoslovaque

Text dotazu

Přeji dobrý den, potřeboval bych vědět z citace uvedené níže, celý název časopisu, jeho ISSN a popř. jestli je jeho dostupnost v daném roce v republice nebo jenom v zahraničí. Autor uvádí v literatuře tuto citaci:
---
Drbohlav J.
L’epidemie de tularemie en Tcheco-slovaquie.
Les Trav. L’Inst. Hyg. Publ. L’Et. Tchécosl. 1937; 8: 79–97.
---

Odpověď

Dobrý den, celý název časopisu zní: Les travaux de l'Institut d'Hygiène Publique de l'Etat Tschécoslovaque. Jedná se o časopis, který vycházel od roku 1930 do roku 1938 pod záštitou Státního zdravotního ústavu v Praze. V zahraničních zdrojích je periodikum uvedené s ISSN: 0862-1292. Jak se zdá, v České republice vlastní časopis pouze Národní knihovna ČR. Jelikož se ovšem jedná o starší, cizojazyčné periodikum, je možné, že záznamy o něm uchovávají některé knihovny pouze v lístkových katalozích, jako je tomu v případě Národní knihovny. Záznam o periodiku můžete nalézt v Naskenovaných katalozích Národní knihovny: http://katif.nkp.cz/, katalogy: Generální katalog I., vlevo: TI - UŘ, TRAK - TRAW, dále číslo lístku vpravo: 1032. Vámi požadovaný svazek si můžete objednat přes formulář, který se zobrazí po kliknutí na "Objednat titul". Přes Váš e-mail budete informován o průběhu zpracování objednávky. Svazek je uložen v externím depozitáři v Hostivaři, počítejte prosím tedy s tím, že expedice svazku bude trvat nejméně jeden den. Pro objednání svazku přes Naskenované katalogy nemusíte být registrovaným čtenářem Národní knihovny, pro přístup k samotnému periodiku ve Všeobecné studovně Klementina je ovšem registrace již nezbytná.

Vámi uvedenou citaci článku jsme v periodiku ověřili. Článek J.Drahoslava: L´epidemie de tularémie en Tchecoslovaquie naleznete v VII.ročníku (1937) periodika Les travaux de l'Institut d'Hygiène Publique de l'Etat Tschécoslovaque na straně 79 – 97.

V rámci služeb Referenčního centra NK ČR Vám můžeme nechat zhotovit kopii článku na objednávku. Jedná se o službu placenou. Účtována je cena kopií (jedna stran A4 černobílá 2, -Kč), příplatek za přípravu předloh (30,- Kč), při zasílání poštou také: balné (35,- Kč) a poštovné ( dle váhy zásilky a ceníku České pošty s.p.) Viz. Ceník placených služeb a poplatků Národní knihovny České republiky: http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cenik.htm . Kopie pořízené na objednávku jsou určeny pouze k osobní potřebě objednavatele. Pokud byste měl o tuto službu zájem, pošlete, prosím, Vaši objednávku na e-mailovou adresu: reference@nkp.cz . Kromě plné citace by objednávka měla obsahovat Váš souhlas s cenovými podmínkami, prohlášení, že kopie jsou určeny pouze pro Vaši osobní potřebu a v případě zasílání zakázky poštou je důležitá i Vaše adresa.