léčivé zdroje

Text dotazu

Hledáme seznam a mapu léčivých zdrojů, tedy minerálních a termálních vod, léčivých bahen a rašeliny (nepočítaje v to klimatické lázně).Včetně již nevyužívaných léčivých zdrojů, včetně zaniklých lázní.

Odpověď

Dobrý den,

k Vašemu dotazu jsem v prostředí volného internetu nenalezla žádný ucelený přehled
léčivých zdrojů, tj. minerálních a termálních vod, léčivých bahen a rašeliny.

Níže uvádím kontakty, internetové zdroje, případně publikace, které by Vám mohly
býti užitečné:

Ministerstvo zdravotnictví České republiky, respektive Odbor Český inspektorát lázní a zřídel
adresa: Palackého náměstí 4, 128 01 Praha 2, tel.: 224 972 403, fax: 224 915 997
e-mail: cil@mzcr.cz
(viz url http://www.mzcr.cz/Odbornik/obsah/cesky-inspektorat-lazni-a-zridel_1054_3.html)

Zdroj: Jednotná informační brána (www.jib.cz)

Voda v České republice.  [Il. Karel Kubíček ; odp. red. Josef Hladný, Jan Němec
; fot. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ; spolupr. Jan Němec, M. Vrabec, Martin
Škarda ; ved. kol. Vladimír Blažek, Ministerstvo zemědělství Česko].  Praha : Consult, 2006.
253 s. ISBN 80-903482-1-1.

Zdroj -  Souborný katalog České republiky (SK ČR www.caslin.cz)

Minerální a ostatní podzemní vody na Mostecku / Stanislav Hurník. -- V Mostě : Oblastní muzeum : Jiří Švejda, 2004. -- 110 s., [16] s. barev. obr. příl. : il., mapy ; 23 cm
ISBN 80-239-6736-3 (v knize neuvedeno : brož.)

Průvodce po minerálních pramenech. I., Minerální prameny Českého lesa / [text a fotografie] Jiří Milota, Jaromír Bartoš. -- Vyd. 1.. -- Mariánské Lázně : Český svaz ochránců přírody, ZO ČSOP Kladská, 2008. -- 66 s. : barev. il., mapy ; 16 cm
ISBN 978-80-254-5870-9 (v knize neuvedeno : brož.)

Průvodce po minerálních pramenech. II., Minerální prameny Tepelska / [text a fotografie] Jiří Milota, Jaromír Bartoš. -- Vyd. 1.. -- Mariánské Lázně : Český svaz ochránců přírody, ZO ČSOP Kladská, 2008. -- 66 s. : barev. il., mapy ; 16 cm
ISBN 978-80-254-5866-2 (v knize neuvedeno : brož.)

Průvodce po minerálních pramenech. III., Minerální prameny Mariánskolázeňska / [text a fotografie] Jiří Milota, Jaromír Bartoš. -- Vyd. 1.. -- Mariánské Lázně : Český svaz ochránců přírody, ZO ČSOP Kladská, c2009. -- 64 s. : il. (převážně barev.), mapy ; 16 cm
ISBN 978-80-254-6930-9 (v knize neuvedeno : brož.)

Minerální prameny Zlínského kraje / Michal Girgel, Jaroslav Hrabec, Pavel Šnajdara. -- Zlín : Zlínský kraj, 2008. -- 116 s. : il. (převážně barev.), mapy, faksim. ; 24 cm
ISBN 978-80-254-4337-8 (v knize neuvedeno : brož.) : neprodejné

Encyklopedie lázní a léčivých pramenů v Čechách, na Moravě a ve Slezsku / Stanislav Burachovič a Stanislav Wieser. -- 1. vyd.. -- Praha : Libri, 2001. -- 456 s. : il. (některé barev.), portréty ; 22 cm
ISBN 80-7277-048-9 (váz.)   ISBN 80-7277-049-7 (chyb.)  : Kč 595,00

Minerální vody Severočeského kraje / Georgij Kačura. -- Praha : Ústřední ústav geologický, 1980. -- 178 s. : il., fot.

Minerální vody Východočeského kraje / Ján Jetel, Lýdia Rybářová. -- Vyd. 1.. -- Praha : Ústřední ústav geologický, 1979. -- 228 s., [10] s. obr. příl. : il., mapy ; 20 cm

Minerální vody Západočeského kraje / Margarita Kolářová, Vlastimil Myslil. -- Praha : Ústřední ústav geologický, 1979. -- 286 s. : il.

Minerální vody Severomoravského kraje / Radan Květ, Georgij Kačura.. -- Vyd. 1.. -- Praha : Ústřední ústav geologický, 1978.. -- 173 s., [17] s. obr. příl. (některé složené).

Minerální vody Středočeského a Jihočeského kraje / Margarita Kolářová.. -- Vyd. 1.. -- Praha : Ústřední ústav geologický, 1978.. -- 134 s., 2 skl. příl.

Minerální vody Jihomoravského kraje / Radan Květ, Georgij Kačura.. -- Vyd. 1.. -- Praha : Ústřední ústav geologický, 1976.. -- 151 s., [9] s. obr. příl. (některé složené).

Československé štátne kúpele a žriedla : 1948-1973 = Československé státní lázně a zřídla. -- Bratislava : Pravda, [1973]. -- 27 s., fot. příl.

Minerální vody / Ota Hynie. -- 1. vyd.. -- Praha : Nakladatelství ČSAV, 1963. -- 797 s., 259 obr. + 2 příl.

Hydrogeologie ČSSR. II., Minerální vody / Ota Hynie. -- Praha : ČSAV, 1963. -- 797 s. : il.

Sto léčivých míst jižních Čech / Marie Holečková, Pavel Kozák ; [fotografie Marie Holečková]. -- 2. vyd.. -- Beroun : Nakladatelství MH, 2003. -- 83 s. : il. ; 22x23 cm
ISBN 80-903023-0-0 : 199.00 Kč

Zdroj: Volný internet
http://www.hamelika.cz/prameny/LITERATURA.htm
http://relax.lidovky.cz/ln-zdravi.asp?c=A090602_101434_ln-zdravi_glu
http://everest.natur.cuni.cz/u3v/aktualni.php#lazne
http://cs.wikipedia.org/wiki/Rašeliniště
http://www.komora.cz/pomahame-vasemu-podnikani/pripominkovani-legislativy-2/nove-materialy-k-pripominkam-1/nove-materialy-k-pripominkam/25-10-nv-ochranna-pasma-prirodnich-lecivych-zdroju-mineralni-vody-t-25-2-2010.aspx