Ladislav Klíma_překlad

Text dotazu

Dobrý den, prosím existuje překlad povídky JAK BUDE PO SMRTI Ladislava Klímy do anglického jazyka? Vyšel knižně nebo je k dispozici v elektronické podobě?
Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

podle našich dostupných informací povídka nebyla do angličtiny přeložena. Nemůžeme to ale potvrdit na 100%, protože se může stát, že ji někdo přeložil, ale záznam o tom nám neposlal a proto se informace nedostala do databáze, www.nkp.cz, baze NKC. Ověřovali jsme ještě v databázích Ústavu pro českou literaturu AV ČR a v překladové databázi Index translationum, ale ani tam není uvedena.

Jen jsme zjistili , že povídka byla přeložena do polštiny a makedonštiny.

Pomocí vyhledávače google.cz jsme narazili na stránky, http://lege.cz/klima.htm,  kde je velmi podrobná bibliografie Ladislava Klímy. Provozovatelé ale prý nesledují překlady v plné šíři, nicméně do té míry, že překlad Vámi hledané povídky do angličtiny spíše vylučují.