Kult v náboženství

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o vyhledání literatury týkající se tématu - význam kultu v náboženství (mělo by se jednat o obecné pojednání).

Odpověď

Dobry den,

Zde je pár odkazů, které se tématu týkají.
Pro nahledaní literatury, můžete použít náš katalog, kde zadáte slova kult náboženství a z vyhledaných knih si pak vyberete, pokud potřebuje muzete hledat i v článcích v katalogu NKP www.nkp.cz - stejným způsobem. Články si pak můžete objednat v knihovně a okopírovat.Pokud potřebujete literaturu k nějaké práci, pak si můžete požádat o rešerši. Tato služba je placená.

Starověká náboženství : náboženské systémy starého Egypta, Mezopotámie a Kenaanu

/ Jan Heller. -- 3. vyd.. -- Neratovice : Verbum, 2010. -- 413 s. ; 22 cm

Náboženství ve starověkém Egyptě : bohové, mýty a náboženská praxe / autoři John Baines, Leonard H. Lesko, David P. Silverman ; editor Byron E. Shafer ; [překlad Helena Brotánková]. -- 1. vyd.. -- Neratovice : Verbum, 2009. -- 237 s., [8] s. barev. obr. příl. : il., mapy, portréty ; 22 cm

Perun - bůh hromovládce : sonda do slovanského archaického náboženství / Michal Téra. -- Červený Kostelec : Pavel Mervart, 2009. -- 380 s. : il., mapy, faksim. ; 25 cm
Příručka českých církevních dějin. V. / Bohumil Zlámal. -- Vyd. 1.. -- Olomouc : Matice cyrilometodějská, 2008. -- 414 s. ; 21 cm

Zbožnost středověku / k vydání připravil Martin Nodl ve spolupráci s Krzystofem Brachou, Janem Hrdinou a Pawłem Krasem. -- Vyd. 1.. -- Praha : Filosofia, 2007. -- 240 s. : il., mapy ; 24 cm