Kulový blesk, hudba k filmu

Text dotazu

Zajímalo by mě, od koho je a jak se jmenuje píseň z Kulového blesku. děkuji

Odpověď

Dobrý den, hudbu k filmu Kulový blesk složil hudební skladatel Zdeněk Lukáš (21.8.1928 - 13.7.2007).
Biografické informace naleznete např. v publikaci CHURAŇ, Milan aj.. Kdo byl kdo v našich dějinách ve 20. století. I.díl A-M. 2., rozš. vyd.. Praha : Libri, 1998. ISBN 80-85983-44-3 (sv. 1 : váz.) nebo na internetové adrese http://www.zdenek-lukas.cz/ .
K filmu zatím nebyl vydaný žádný hudební nosič, z dostupných pramenů (viz.
použitá literatura) nelze zjistit název písně, popř. písní, které byly ve filmu použity. Můžete si však prostřednictvím internetového prodeje objednat samotný film.

Použitá literatura:
BŘEZINA, Václav. Lexikon českého filmu : 2000 filmů 1930-1997. 2., rozš. vyd.. Praha : Cinema : Knižní klub, 1997. 545 s. ISBN 80-85933-13-6 (Cinema : váz.) * 80-7176-670-4 (Knižní klub : váz.)

Kolektiv autorů, redigovala Alena Martínková. Čeští skladatelé současnosti. 1. vyd.. Praha : Panton, 1985. 325 s.

Zdeněk Lukáš : Výběr skladeb : [Personální hudební bibliogr. s životopisnou pozn.]. Praha : Hudební inf. středisko ČHF Čes. hudební fond, 1980. 20 s.