kruhy pekla

Text dotazu

Zdravím.
Co jsou zač a kolik je takzvaných: "Kruhů pekla"?
Díky.

Odpověď

Dobrý den,

předpokládáme, že máte na mysli "kruhy pekla", které jsou popsány v první části "Božské komedie" od Dante Alighieriho.

Přehled jednotlivých  kruhů pekel je přehledně zpracován zde: http://webaschoolpage.kvalitne.cz/knihovna/dante-alighieri-peklo.php

Pro ucelený obraz pekla a jeho kruhů Vám doporučujeme přečíst celý text Alighieriho "Božské komedie":

* DANTE ALIGHIERI. Božská komedie. Peklo. V Tribunu EU vyd. 2. Brno: Tribun EU, 2009. 189 s. Knihovnicka.cz. ISBN 978-80-7399-658-1.

* DANTE ALIGHIERI. Božská komedie. Peklo. Vyd. 1. Brno: Tribun, 2007. 202 s. Knihovnicka.cz. ISBN 978-80-87139-17-2.

* DANTE ALIGHIERI. Peklo. Vyd. 3., (V Academii 1.). Praha: Academia, 2007. 189 s. Europa; sv. 7. ISBN 978-80-200-1504-4.

aj.