Kronika Bartošky z Drahonic

Text dotazu

Přeji krásný den, čtenářka hledá knihu Kronika Bartošky z Drahoňovic. Lze ji půjčit z knihovny nebo se musí hledat někde v archívech.

Odpověď

Dobrý den,

ve fondu Národní knihovny se nachází Kronika Bartošky z Drahonic. ( Vámi hledanou Kroniku Bartošky z Drahoňovic jsem nikde nenalezla. Nejspíše se bude jednat o přepsání - Drahoňovice - Drahonice ) Naleznete ji v naskenovaném lístkovém katalogu ( KATIF ). Cesta k lístku je: KATIF - KATALOG I. - Arbeit - Bartz, Bartol - Bartz, číslo lístku 984,985.
http://katif.nkp.cz/
Kronika Bartošky z Drahonic se nachází ve Fontes, díly V a VI. Pod signaturou 54 B 333 jsou exempláře ve fondu 19. století. Tyto svazky jsou ve zvláštním ochranném režimu. Mohou se studovat pouze v Národní knihovně ve Studovně vědeckých pracovníků.
Pod signaturou 54 B 974 jsou svazky, které jsou k prostudování v Národní knihovně ve Studovně rukopisů a starých tisků. ( I v tomto případě si zájemce musí knihy předem objednat ).
( Pod signaturou 54 B 605 nenaleznete VI. svazek - tudíž je tato signatura pro Vás nepoužitelná. ) Meziknihovní výpůjčka není v tomto případě možná.

Čtenářka by si tedy měla v KATIFu ( v horní liště nad naskenovaným lístkem ) potřebné svazky, nejlépe pod signaturou 54 B 974 ( Studovna rukopisů ) , objednat. Elektronickou poštou by ji měla přicházet oznámení o stavu zpracování žádanky. ( Popřípadě se telefonicky přesvědčit, že svazky opravdu existují a jsou připraveny k nahlédnutí. ) Pokud čtenářka nevlastní platný čtenářský průkaz Národní knihovny, bude si jej muset před zpřístupněním knih vyřídit v Hale služeb NK. Poplatek za průkaz činí 100,- Kč, průkaz platí jeden rok.
Více se o studovnách a službách NK dozvíte na stránkách: http://www.nkp.cz/