Kriminalita mládeže

Text dotazu

úvaha , referáty a publikované články na téma kriminalita mládeže, způsob , formy a metody prevence nárůstu kiminality mládeže

Odpověď

Dobrý den,

zasíláme Vám záznamy 3 článků s anotacemi.

Tiskový výstup z databází NPKK 13.12.2006
1.
Neradostná statistika / Langer, Václav [Autor] . -- Graf. -- čeština
In: Závislosť [Slovensko]. -- Roč. 8, č.28/29 (2000), s.30

Problematika kriminality mládeže, charakter jej trestnej činnosti. Nárast trestných činov spáchaných pod vplyvom drog či v súvislosti s drogami. Rozdelenie osôb páchajúcich takúto trestnú činnosť do skupín. mládež ; kriminalita ; trestný čin ; delikvence mládeže ; toxikomanie ; statistická data
; 1993 ; 1997 343.915 ; 178.8 BAE025

2.
Několik úvah o příčinách a podmínkách trestné činnosti dětí a mládeže / Sovák, Zdeněk [Autor] -- čeština
In: Otec, dítě, rodina [Česko]. -- Roč. 1, č.2 (1994), s.5-6

Hlavní příčiny a podmínky delikventního chování, par. 292 trestního řádu - zjišťování poměrů mladistvých, ochranná výchova. mládež ; dítě ; porucha chování ; kriminalita ; trestný čin ; delikvence mládeže 76.58 ; 344 ABA012

3.
Trendy kriminality v ČR z pohledu roku 2000 / Marešová, Alena [Autor] , Scheinost, Miroslav [Autor] . -- Res. angl., 3 grafy, 1 obr. -- čeština -- lit.15
In: Sociologický časopis [Česko]. -- Roč. 37, č.1 (2001), s.23-41

Vývoj kriminality v ČR v posledních 5 letech a její stav v roce 2000. Druhy kriminality a jejich zastoupení, nové jevy v kriminalitě, pachatelé trestných činů (včetně dětí a mladistvých), oběti kriminality, současné trendy a předpokládaný vývoj v této oblasti. Problematice kriminality je věnováno několik dalších článků tohoto čísla. kriminalita ; delikvence mládeže ; statistická data 343.915 ABA012

Váš dotaz však spadá do oblasti rešeršních služeb, které naše knihovna na našich webových stránkách nabízí. Na základě vyplněné žádosti https://svkpk.cz/pro-verejnost/prezencni-sluzby/specialni-studovna/ ), Vám rešerši zpracujeme. Jedná se o placenou službu.

Pokud byste neměla zájem o tuto službu, doporučujeme Vám databázi Národní knihovny České články (ANL) https://aleph.nkp.cz/cze/anl nebo databázi Národní pedagogické knihovny Komenského https://katalog.npmk.cz/?locale=cs#!/.