Kopie novin

Text dotazu

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli je možné získat u Vás kopii novin (denního tisku)
konkrétního dátumu z roku před 1985.

Odpověď

Dobrý den,

pokud máme dané periodikum ve fondu, je možné pořídit jeho kopii. Zda je periodikum dostupné v Národní knihovně ČR, můžete zjistit přes Online katalog Národní knihovny ČR: http://sigma.nkp.cz/cze/nkc , některé starší ročníky periodik jsou uvedeny pouze v lístkovém katalogu. Online verze lístkového katalogu NK ČR je dostupná na stránkách: http://katif.nkp.cz / (Generální katalog III, název periodika - substantivní řazení = dle prvního podstatného jména v názvu).

Většina novin byla tištěna ve formátu A3 a větší. Cena černobílé kopie formátu A3 zhotovená z tištěné předlohy přes velkoformátový skener je účtována 13,- Kč, barevná kopie = 19,-Kč. Pokud je periodikum v NK ČR dostupné na mikrofilmu, je jedna černobílá strana A3 pořízená z mikrofilmu účtována 9,50,-Kč.

O kopie je možné zažádat osobně v knihovně NK ČR - jako čtenářka NK ČR si můžete periodika objednat do Všeobecné studovny NK ČR, prohlédnout a v případě zájmu o kopie vyplnit objednávku na reprografické služby dostupnou u služby ve studovně.

Kopie je možné pořídit i na objednávku. Požadavek na konkrétní kopie je možné zaslat na e-mailovou adresu: reference@nkp.cz . K ceně zakázky se v tomto případě připočítává příplatek za přípravu předloh = 30,- Kč. Pokud byste chtěla kopie zaslat poštou, je účtováno i balné = 35,- Kč a poštovné (dle ceníků České pošty s.p.). O kopie na objednávku můžete zažádat i v případě, že nejste čtenářkou NK ČR.

V souladu s autorským zákonem č. 216/2006 Sb., kterým se mění zákon č.121/2000, o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským, jsou kopie zhotovené NK ČR určeny pouze ke vzdělávací, výzkumné a osobní potřebě objednavatele.

Více informací o cenách a reprografických službách NK ČR můžete nalézt na stránkách:

* http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cenik.htm

* http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_repr.htm