komunitní psychoterapie, výcvik SUR

Text dotazu

Dobrý den, mám velikou prosbu. Potřebovala bych získat nějaké informace o knihách, které pojednávají o skupinové a komunitní psychoterapii, případně o výcviku SUR (Skála Urban Rubeš). Mohli byste mi nějak pomoci? Mnohokrát děkuji a přeji krásný den.

Odpověď

Dobry den, Narodni knihovna CR zpristupnuje volne na webovych strankach svoje katalogy a databaze. K vyberu knih k Vasemu dotazu staci pouzit elektronicky katalog knih (NKC) http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=nkc)
na www.nkp.cz.
V nasem fondu je vetsi mnozstvi knih o skupinove nebo komunitni psychoterapii.
Vyhledavat lze mimo jine i podle predmetovych hesel, klicovych slov.
Resersni dotaz muzete zadat napr. takto:
Klíčová slova= ( psychoterapie ) AND Slova-Všechna pole= ( skupinová ) AND Kód jazyka dok.= cze Soubor, ktery vznikne, je mozno dale editovat, abyste ziskala opravdu relevantni bibliograficke zaznamy.
Nekolik bibliografickych zaznamu knih na ukazku:

Skupinová kognitivně-behaviorální terapie depresí / Ján Praško ... [et al.]. -- 1. vyd.. -- Praha : Psychiatrické centrum, 1998. -- 195 s. ; 21 cm.
-- (Zprávy ; č. 138)
     ISBN 80-85121-42-5 (brož.)
      * terapeutické metody
      * psychoterapie
      * deprese
      * duševní poruchy
      * kognitivně-behaviorální terapie
      * příručky

Skupinová psychoterapie jako součást komplexního léčení schizofreniků.
[Sv. 2], Výzkumná část. Klinické a sociální změny u schizofrenních pacientů / Kamil Kalina ; Škol.: Jan Dobiáš. -- Praha : [s.n.], 1984. -- 26 s. :
příl., tb.
     Univ. Karlova, Praha. Fak. všeobecného lékařství

Skupinová psychoterapie neuróz. [Díl] 2, Léčení neuróz v terapeutické komunitě / Stanislav Kratochvíl. -- 1. vyd.. -- Praha : Avicenum, 1983 (TZ 1). -- 205 s. : tb., grafy ; 21 cm
     ISBN (Brož.)
         * neurózy - léčení - psychoterapie skupinová

O SUR jsem nasla jeden clanek v clankove bibliografii (ANL), postup pri vyhledavani clanku je podobny jako pri vyhledavani knih
http://sigma.nkp.cz/F/9I4PJL2SU3L94N21RUA9MGCFI9HHRN1S3J3PMJIN88QD4RLC9D-013
17?func=file&file_name=find-a&local_base=ANL
                          Skála, Jaroslav
                          Zkušenosti mají větší cenu než půl milionu /
                          Jaroslav Skála ; [zapsala] Zuzana Kovaříková
                          In: Psychoterapeutické sešity. -- Roč. 1, č. 1(55)
                          (2000), s. 6-9
                          In: Psychologie dnes. -- ISSN 1211-5886. -- Roč. 6, č. 7/8 (2000)
                          Kovaříková, Zuzana
                           * Skála, Jaroslav, 1916-2007
                           * psychoterapeuti -- Česko
                           * česká psychoterapie * čeští psychoterapeuti *
                          systém SUR
                           * rozhovory

Společnost pro psychoterapii a rodinnou terapii České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, se schazi na neformální platforme Aktiv SUR http://www.sur.cz/.
Pokud byste potrebovala k vyhledavani v elektronickem katalogu jeste dalsi informace, muzete se na nas obratit.