Kolik se v roce 2005 prodalo v České republice ledniček

Text dotazu

Chtěl jsem se zeptat, zda se dá někde zjistit, kolik se v roce 2005 prodalo v České republice ledniček, nebo po jednotlivých značkách: Whirpool, Bosch, Elektrolux...

Odpověď

Dobrý den,

bohuzel se nam nepodarilo najit informaci o poctu prodanych lednicek v CR za rok 2005. Ve Statisticke rocence jsou dostupne pouze nize uvedene udaje:

Statisticka rocenka Ceske republiky 2005. Praha : Nakladatelstvi Scientia, 2005. 814 s. ISBN 80-250-1080-5. 9-9. Vybaveni domacnosti predmety dlouhodobeho uzivani
(vysvetleni: Propocet stavu vybavenosti domacnosti predmety dlouhodobeho uzivani vychazi z udaju o vyrobe, zasobach, dovozech a vyvozech. Vybavenost je napocitavana podle rocniho prirustku, pricemz se prihlizi k zivotnosti (stanovene Vyzkumnym ustavem obchodu), respektive k opotrebovanosti jednotlivych predmetu.) Chladnicka domaci (vc. mraznicky) rok 2005 - 134,3 (pocet predmetu na 100 domacnosti)

11-4. Dovoz vybranych druhu zbozi
Domaci chladnicky a mraznicky (kusy)
rok 2004 - 511 130
rok 2005 neni uveden

Prijmy, vydani a spotreba domacnosti statistiky rodinnych uctu -
http://www.czso.cz/csu/edicniplan.nsf/p/3001-06
- napr. castka vynalozena za pristroje a spotrebice pro domacnost, vybavenost domacnosti

Doporucili bychom Vam obratit na nize uvedene instituce, ktere by mohly Vami hledane udaje shromazdovat, pripadne primo na zastoupeni jednotlivych vyrobcu v CR:
- Cesky statisticky urad - http://www.czso.cz/ - infoservis@czso.cz
- Ministerstvo obchodu a prumyslu - http://www.mpo.cz/ - posta@mpo.cz