Knihy o kráse a kosmetice do r. 1950

Text dotazu

Dobrý den, zajímají mě knihy z oblasti krásy do roku 1950. Respektive tedy knihy o kráse, pleti, knihy s návody na výrobu nejrůznějších kosmetických masek atd. Byla bych ráda kdyby jste mi poslali seznam všeho co kdy vyšlo na toto téma. Dále mě zajímá zda se před rokem 1900 vydávali knihy na toto téma?

Odpověď

Takovouto knihou může být např.

BARTH, Jaroslav. Pěstení tělesné krásy. Praha : Nová kultura, [1923]. 69 s.

DEBAY, A. Třicatero krás ženy. Praha : Kober, 1922. 212 s.

JIRSÍK, Josef. Léčivé rostliny a recepty na některé toaletní rostlinné
přípravky, nápoje a prostředky
. Praha : Melantrich, 1946. 87 s.

Pokud by jste chtěla podrobnější seznam, je třeba zažádat o vypracování
rešerše na toto téma, což je služba placená.